You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Rodzaje teczek używanych w biurach oraz domach, czym będą się cechować teczki konferencyjne.

on May 10, 2022
W każdej firmie czy domu pojawia się konieczność przetrzymywania jakiś papierów i dokumentów. I przeważnie w takim przypadku używa się do tego celu najróżniejsze odmiany teczek. Występują one w niezliczonej ilości odmian i wzorów - różnią się rozmiarem, użytym materiałem i przeznaczeniem. Zależnie od przeznaczenia mogą być używane do przetrzymywania dokumentów w archiwum lub do zwykłego ich przechowywania i transportu.


teczki konferencyjne
Author: ukeig
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej używanym wymiarem teczek jest format A4, czyli będzie się w nich mieścić najpopularniejsza kartka do ksero albo drukarek. W zależności od firmy (zobacz kredyt inwestycyjny dla firm na zakup nieruchomości) je produkującej mogą one mieć trochę odmienne wymiary na zewnątrz i różnić się od siebie o jakieś części centymetra. Rzadziej używane są teczki mające inny format, choć oczywiście są one dostępne, przykładowo architekci i inżynierowie ze względu na swoje projekty czasem sięgają po teczki mające format A3. Teczki przeważnie robi się z kartonów o zróżnicowanej grubości i kolorystyce, choć coraz więcej ich rodzajów można spotkać zrobionych z plastików - polipropylenu albo PCV.

Zależnie od wymagań i zastosowania teczki mają różnorodną budowę i sposób zamykania. Bardzo popularne są teczki wiązane, w połowie ich wysokości przyklejone są na obu skrzydłach tasiemki, dzięki jakim da się je związać. Tak samo popularne jest wykorzystanie w tym celu gumek, w sklepach jest cała gama teczek które można zamknąć zaciągając gumkę na dłuższy bok albo rogi (więcej o teczkach konferencyjnch). Większe teczki zamyka się na rzepy albo zatrzaski, taki sposób zamknięcia najczęściej występuje w odmianach wykonanych z tworzyw sztucznych.


teczki
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Za to teczki konferencyjne często posiadają zamykanie za pomocą zamka, jest to bardzo praktyczne i dobrze zabezpiecza dokumenty wewnątrz. Często obok miejsca na dokumenty posiadają one również dodatkowe wyposażenie przydatne podczas wystąpień, dzięki czemu uczestnicy nie muszą się martwić o to, że czegoś nie wzięli z domu i nie będą mieli na czym notować. Teczki konferencyjne są przeważnie rozdawane zaproszonym gościom i po skończeniu wszystkiego będą je oni mogli wziąć ze sobą.