You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Sport i odpoczynek|Sport jako relaks

on Mar 30, 2023
W sumie nie ma o czym mówić, rzeczywistość jest taka, że jeżeli nie ćwiczymy to bardzo szybko tracimy jędrność i gibkość. Cóż, tylko dzieciaki mogą wyczyniać, co im się żywnie podoba a i tak zawsze wspaniale się prezentują. Kiedy dorastamy bycie „pulpecikiem” dla całej rodziny, staje się koszmarem w szkole. Dlatego dobrze jest ćwiczyć. Ale wielu osobom sport wydaje się czymś męczącym i często upokarzającym, bo jak ma się kilka kilo nadwagi, to zawsze przegrywa się z innymi. A jeśli w ogóle się nie ćwiczy i waży odpowiednio, ale nie umie się złapać piłki do kosza to też nie jest zbyt fajnie. Z tego powodu powinniśmy pamiętać o tym, że sport w prosty sposób da się połączyć z fajnym spędzaniem czasu. Otóż sport i rekreacja łączą się. Możemy iść na szybszy spacer ze znajomą, możemy iść na plażę i poodbijać piłkę do siatki z rodzeństwem. Takie małe kroki są w stanie pomóc nam w uczeniu się sportu. A jeśli będziemy spędzać wolny czas właśnie ćwicząc w różnej firmie to od na pewno poczujemy się lepiej.
Jeśli chcemy być zdrowi musimy ćwiczyć

na zajęciach fitness
Author: Rockwall TX Cuckold Couple
Source: http://www.flickr.com
Są osoby lubiące ćwiczyć na zajęciach z wychowania fizycznego, a dla innych to istna mordęga. Ale, gdy nie chodzimy już do szkoły nagle czujemy, że sport i rekreacja to najlepsze, co można było sobie wymarzyć. Nie chce nam się latem leżeć na plaży bezczynnie, bo wolimy wypożyczyć rower (siodełka do rowerów) , albo narty wodne i zaszaleć. Nie chce nam się jesienią siedzieć pod kocem i gapić się w telewizor, bo chcemy iść na basen - hotele w zakopanem z basenem - albo na zajęcia z jogi. Jak już szaleć, to może nurkowanie? Wtedy warto zadbać o dobry, profesjonalny sprzęt - wodne akcesoria asekuracyjne i ratunkowe. Nagle wychodzi na to, że jeśli spędzać wolny czas to jedynie aktywnie. Jest tyle interesujących możliwości, basen, bieganie, aerobik, zajęcia z boksu itp. Wszystko, co co sobie wymarzymy. I nagle dociera do nas, że bezsensownie omijaliśmy zajęcia z wf.



Wiadomo, że sporo zależy od nauczyciela, ale najczęściej jest tak, że jak dziecko się uprze, że nie będzie ćwiczyło to nie ćwiczy. Dlatego warto zamiast standardowych zajęć zaoferować również dzieciakom coś innego i od czasu do czasu trochę z nimi potańczyć albo nauczyć ich kilku pozycji z jogi. Dziecko, które od małego polubi sport może rzeczywiście sporo zawojować w jakiejś dziedzinie sportu, a co najistotniejsze wygra swoje zdrowie. Zamiast, więc zmuszać dziecko do ćwiczeń na wf powinniśmy, jako rodzice, dostrzec, co mu w tych lekcjach nie odpowiada. Musimy znaleźć przyczyny owego „nie chcę” i uporać się z nimi.