You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Szybie wyliczenie wszystkich wrocławskich uczelni wyższych

on Feb 19, 2015
Studia informatyczne
Author: hackNY.org
Source: http://www.flickr.com
Ostatnio na terenie kraju znacznie wzrósł odsetek ludzi studiujących na uniwersytetach. Powszechne stało się bowiem przekonanie, że tylko osobom z wykształceniem uda się zdobyć wysoko płatną pracę. Niestety nie w każdym przypadku jest to prawdą. Niejednokrotnie wychodzi na jaw, że jest w kraju duża liczba osób o wyższym wykształceniu na danym kierunku i większa część z nich jest bezrobotna. Dzieje się tak w szczególności w przypadku niektórych kierunków o charakterze humanistycznym, na które jest bardzo dużo chętnych.

Studenci
Author: Dev Bootcamp
Source: http://www.flickr.com
Decyzja o typie studiów, uczelni czy sposobie nauki jest w rzeczywistości niezwykle ważna. Musi zostać podjęta w sposób rozsądny, na spokojnie i bez zbytniej presji ze strony innych osób. Bardzo ważnym kryterium wyboru muszą być ogólne zainteresowania i preferencje maturzysty. To ambicje ucznia mają wyznaczać przyszłą ścieżkę kształcenia dla młodego człowieka.
studia
Source: http://www.sxc.hu/
Z roku na rok liczba studentów w tym mieście zwiększa się, co ma duży wpływ na specyfikę tego ośrodka.

Wrocław bowiem już długi czas temu można było nazwać miastem studenckim, lecz aktualnie to określenie jest szczególnie trafne. Bierze się to oczywiście głównie z obecnej mody na studiowanie. Poza tym jednak trendowi temu sprzyja duża ilość uczelni wyższych we Wrocławiu. Poza uniwersytetem i politechniką występują tam bowiem również różnorodne uczelnie o charakterze wyspecjalizowanym. Ponadto oprócz szkół publicznych licznie występują również uczelnie prywatne, gdzie studiowanie jest płatne.

Poddanie się chwilowej modzie na określone kierunki, przekonywaniom rodziców lub przyjaciół niezaprzeczalnie nie będzie dobrym rozwiązaniem. Rzecz jasna warto rozmawiać z obecnymi studentami, prosić o poradę osób starszych lub poszukiwać wiadomości na temat uczelni na różnorakie sposoby, jednakże ostateczna decyzja powinna być rozsądna i całkowicie indywidualna. Na szczęście Wrocław uczelnie (www.wszedukacja.pl/) są różnorodne i każdy, bez względu na swoje hobby, odnajdzie coś właściwego dla siebie. Tylko studiowanie na kierunku, który odpowiada zainteresowaniom, powinno stać się przyjemnością i przynieść prawdziwą satysfakcję. Jednym z najpopularniejszych kierunków wśród studentów we Wrocławiu jest anglistyka.

Jest z pewnością niezwykle przyszłościowy wybór. Język angielski to łacina naszych czasów. Dzięki jego bardzo dobrej znajomości, możemy odnaleźć ciekawą posadę w dowolnym miejscu na świecie. Także w naszej ojczyźnie wciąż jeszcze poszukuje się specjalistów tego języka. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji należy także pozyskać jak najwięcej informacji na temat kierunków, jakie mogą nam zaoferować poszczególne uczelnie. Dzięki znajomości typów studiów, specjalizacji, a także możliwości zawodowych na rynku pracy we Wrocławiu, czy innym mieście, nasz wybór z całą pewnością okaże się o wiele prostszy. Źródeł informacji można poszukiwać na przykład w internecie na specjalnych portalach informacyjnych dla przyszłych studentów.