You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób międzynarodowe koncerny i korporacje wykorzystują potencjał oraz umiejętności polskich pracowników

on Sep 16, 2022
Polska słynie z najwyższej klasy specjalistów z wielu zawodów, o tym wiadomo nie od dzisiaj. Zaczęły to doceniać międzynarodowe koncerny, które bardzo chętnie wybierają rodaków, widzą to również właściciele krajowych firm.


it outsourcing na sii.pl
Author: Andrew Feinberg
Source: http://www.flickr.com
Zresztą dzisiaj, w erze międzynarodowych powiązań w biznesie tak naprawdę często nie wie się do końca, w jakiej firmie się pracuje. Nawet jeśli ma ona polską nazwę, siedzibę w którymś polskim mieście i płaci w naszym kraju podatki to nie znaczy, że jej właścicielem nie będzie któryś z zagranicznych inwestorów. Współcześnie coraz częściej sytuacja wygląda tak, że zagraniczne przedsiębiorstwa mają swoje filie w Polsce, zatrudniając przy tym najlepszej klasy specjalistów dostępnych na rynku. Przeważnie takie osoby mają stanowiska pracy po angielsku, na przykład product engineering manager czy IT administrator.

Jeżeli uważasz, że informacje w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku, pod którym znajdziesz dokładniejsze omówienia tematów - odsyłacz jest tutaj.

Praktyka ta jest powszechna w firmach z międzynarodowymi zespołami, gdzie angielski to podstawowy język komunikacji, ale wiele przedsiębiorców z naszego kraju także takie obyczaje zaczyna wprowadzać u siebie. Dzięki niższym kosztom pracy i wysokiej klasy specjalistom bardzo dużo firm zaczęło się decydować na uruchomienie na terenie naszego kraju centrów do obsługi outsourcingowej.

firma
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Otwierane są one najczęściej w dużych ośrodkach akademickich, w których nie będzie kłopotów z dostępnością do młodych, wykształconych ludzi, chcących związać się z międzynarodową firmą. Początkowo były to przeważnie firmy działające w obszarze finansów i kontrolingu, w krajowych oddziałach tworzono zespoły pracowników odpowiedzialne za obsługiwanie klientów z wielu innych krajów. Często mogło się to wiązać z koniecznością pracy w godzinach, w których pracuje się w kraju klienta, lecz przez to można było liczyć na atrakcyjne zarobki. W ostatnich latach coraz większą rolę mają również usługi takie jak it outsourcing in poland. Po specjalistach z dziedziny finansów także nasi inżynierowie od IT zyskują coraz większe uznanie na światowych rynkach, i ilość firm która takie usługi oferuje cały czas wzrasta.