You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób podnieść efektywność zarządzania w naszej firmie?

on Feb 17, 2015
szkolenia
Author: U.S. Embassy Tel Aviv
Source: http://www.flickr.com
Nie ma znaczenia w jakiej części globu mamy swoją działalność, wciąż pragniemy, aby dawała ona jak najlepszy zysk, by cieszyła się zaufaniem kontrahentów i jednocześnie, żeby miała szansę radować się jak najlepszą opinią. Jednak jak się okazuje, w różnorakich częściach świata, wypracowano przeróżne metody przychodzenia do tych wytycznych i motywowania ludzi do bardziej wytężonej pracy. Takie skutki z pewnością może dać Six Sigma szkolenie. Pod koniec lat siedemdziesiątych amerykańskie firmy bardzo się zmartwiły rodzącą się popularnością tanich wytworówjapońskichZ tego względu zostały zmuszone do odkrycia dobrych rozwiązań jak spowodować wzrost jakość własnych produktów przy równoczesnym obniżeniu kosztów własnych. ogromne firmy motoryzacyjne – General Motors, Ford i Chrylser, postanowiły działać, stosując na szeroką skalę SPC – Statistical Process Control, czyli Statystyczną Kontrolę Procesu.

Przyniosła ona możliwość stałego kontrolowania procesu w punktach newralgicznych dla jakości i kosztów. Na podstawie tej filozofii powstała koncepcja Six Sigma. obecnieSix Sigma to już zaawansowana, ukształtowana i sprawdzona w funkcjonowaniu koncepcja. Pierwszy system, który cieszy się niesłychanie dużym zainteresowaniem, szczególnie w krajach azjatyckich jest system Kaizen.

W swoje naturze opiera się ona efektywnym i nieustannym polepszaniu naszej usługi czy towaru. W szerokim zakresie odnosi się podobnie w pewnym sensie do stylu życia, który w myśl tej idei ma obowiązek permanentnie zmierzać do perfekcji. Eliminuje on w podobny sposób niezmiernie dosadnie pojęcie produkcji masowej, jaka nie niesie za sobą żadnych wartości. Współczesne firmy posiadają zwykle bardzo konkretnie wytyczone zadania.

Do uzyskania lepszych efektów obowiązkowe jest jednak zdobywanie zdolności w sposób stopniowy, poprzez realizowanie różnych pomniejszych projektów. Zarządzanie projektami to branża, jaką aktualnie zainteresowany jest każdy właściciel firmy, który chce rozwijać własną działalność i osiągać dobre rezultaty. Pomocne w tym bywają rozmaite szkolenia, do których zalicza się 6 sigma. Szkolenie to podzielone jest na kolejne etapy, których nazwy są nawiązaniem do symboliki kolorowych pasów w sztukach walki.

Innym tematem z jakim powinno się się zaznajomić jest to szkolenie Lean. Jest to szkolenie, w którym winien uczestniczyć każdy właściciel firmy produkcyjnej. Każdy przedsiębiorca musi poznać potrzeby swoich klientów. Cała filozofia funkcjonowania przedsiębiorstwa według six sigma opiera się na tym, aby wychodząc od klienta poprzez współpracę wszystkich działów ograniczać jakiekolwiek straty lub defekty.

Szkolenia six sigma dają możliwość nie tylko poznać teoretyczne podstawy, dzięki którym będziemy mogli odnieść sukces, ale również zapoznać się z najważniejszymi narzędziami, konkretnymi metodami realnego wprowadzenia całej struktury, opierając się przy tym na konkretnych wynikach badań, za pomocą których znajdziemy wszystkie momenty, które wymagają usprawnienia. Wprowadzenie stosownej metody działania firmy oraz utrzymanie permanentnej fazy rozwojowej, popartej niezbędnymi narzędziami, za pomocą których będziemy mogli otrzymać konkretne i wymierne wyniki, otwiera każdemu przedsiębiorcy drzwi do sprawnego i realnego osiągnięcia dużo wyższych wyników sprzedażowych oraz do sporych oszczędności. Czytaj też http://abk.pl/oferta/lean/