You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób przepisy naszego prawa chronią konsumentów przed niedozwolonymi praktykami właścicieli sklepów internetowych

on Mar 13, 2022
Przedsiębiorca sprzedając klientom jakieś towary albo usługi zawiera z nimi umowę kupna sprzedaży. W niektórych przypadkach umowa taka ma formę papierową, są na niej wypisane wszystkie najważniejsze ograniczenia i regulacje. Lecz w przypadku zwykłej sprzedaży z reguły się takich umów nie spisuje, więc w takiej sytuacji będzie obowiązywał regulamin sklepu, w jakim dokonano zakupu.

Podpisywanie umowy
Author: Dan Moyle
Source: http://www.flickr.com
Przy internetowych sklepach regulamin ten musi być umieszczony w serwisie tego sklepu, jeśli go nie ma, to właściciel może zostać ukarany. Przy handlu sieciowym ważna jest także polityka prywatności, informacje o przechowywaniu i obrabianiu osobowych danych również powinny być ściśle określone. Jednak nawet jeśli na sklepowej stronie obie te informacje się znajdą, to bynajmniej to nie oznacza, że już jest wszystko w porządku (dodatkowe informacje o polityce prywatności). Niestety właściciele sklepów internetowych nagminnie stosują zapisy, które zdecydowanie są dla nich korzystniejsze, a w znacznie gorszym położeniu stawiają konsumentów, którzy chcą tam coś kupić.



Na szczęście nasze prawo ogranicza coraz bardziej takie zachowania przedsiębiorców, po fali kontroli i dużej liczbie kar zapędy na świadome łamanie zasad handlu zmalały dość sporo. Jednak ze względu na ogromną ilość możliwych do pojawienia się zapisów trudno jest samodzielnie ocenić, czy wszystko co się ma w swoim regulaminie jest dobre. Z tego też powodu niezwykle przydatny dla właścicieli sklepów internetowych, ale także innych portali które oferują rozmaite usługi, jest klauzule niedozwolone rejestr Tam publikowane są wszystkie odkryte zapisy i klauzule, które uznano za niedopuszczalne. Przedsiębiorcy którzy chcą być pewni, że ich regulamin jest w porządku, powinni sprawdzić jego zapisy również z tym rejestrem. Jeśli wyjdzie, że jakiś zapis był już uznany za nielegalny, to najlepiej zmienić go tak szybko jak się da.

Ta nowa treść (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-gospodarcze-handlowe-i-krs/) jest niesamowicie atrakcyjna i jeżeli poszukujesz większą ilość informacji na opisywaną tu tematykę, to znajdziesz je tu.

Jeżeli zapis taki zostanie znaleziony przez któregoś z kupujących, to właściciel takiego sklepu może przez to zostać ukarany wysokimi karami finansowymi.