You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

W którym miejscu można nabyć polecany sprzęt myśliwski?

on Jan 20, 2023
Rosną szeregi myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast - Dian, duchownych a wiek właścicieli broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. Upodobaliśmy sobie łowiectwo. Łowiectwo - nie myślistwo, dlatego, iż to określenie oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zabezpieczenie różnorodności gatunków i właściwej populacji zwierząt leśnych. Ich zbyt duża ilość wyrządza niestety wielkie szkody rolnikom i leśnikom, dlatego potrzebna jest stała obserwacja ich szeregów.
na polowaniu
Author: TheTurducken
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, myśliwy to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z włócznią i czający się na zwierzę. To zupełnie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska czy gadżety strzeleckie. Prawdziwy myśliwy dba także o ubiór na polowanie. Nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, lecz głównie dla wygody oraz własnego komfortu. Nie musimy chyba nikomu opisywać nieprzyjemnego uczucia, które pojawia się po parogodzinnym spacerze w niewygodnych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży.
Wszystkie te elementy stroju myśliwego są bardzo istotne. Jaki zatem strój powinien mieć na sobie myśliwy w trakcie polowania? Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie ochraniają na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie ogranicza ruchów a bywa, że ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, swoboda ruchów, wytrzymałość i izolacja termiczna to najważniejsze zalety kurtki myśliwskiej. Membrana zapewnia nam 100 % ochronę przed wodą, natomiast dużo funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu
Author: Susan Drury
Source: http://www.flickr.com
Ocieplany, odpinany kaptur również przyda się w czasie zimnych poranków. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „nieszeleszczące”, co często możemy przeczytać na metce czy w opisie kurtki. Współczesne kurtki są na tyle uniwersalne, iż możemy je nosić cały rok. W związku z tym zasadniczym kryterium przy zakupie kurtki myśliwskiej, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Dobrze przystosowana odzież na polowania umożliwi nam swobodne obcowanie z przyrodą i w słońcu i w deszczu.