You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Wagi na europalet

on Feb 16, 2015
waga jubilerska
Source: http://www.wagi-elektroniczne.pl/
Elektroniczne wagi jubilerskie z legalizacją do używania w lombardzie, zakładzie złotniczym, zakładzie jubilerskim, przy skupie złota i srebra. Zgodnie z przepisami waga jubilerska stosowana do rozliczeń handlowych bezwzględnie wymaga posiadania legalizacji. Wszystkie wyroby, produkty i przedmioty znajdujące się na palecie mają swoją określoną wagę. Nie na każdym kroku jest ona równa najbardziej możliwemu obciążeniu tego typu konstrukcji, a jej ustalenie jest bardzo ważne. W związku z tym porządne zważenie tego, co się na niej mieści niesie ze sobą pewne konsekwencje.

Utworzono dlatego urządzenia zwane wagami paletowymi. Stworzone są one do określania wagi zawartości palet, z reguły tych typu euro. Łączy się z dostosowaniem ich rozmiarów do tej konstrukcji (840 x 1200 mm). Modele przeznaczone do łazienek, stosowane najczęściej do kontroli i sprawdzenia naszej wagi posiadają dokładność do dziesięciu deko, a jeśli są w wersji z wskazówkami to nawet pół kilograma. Przy ich sposobie wykorzystania tak naprawdę większa dokładność nie jest potrzebna.

Jeśli chodzi o wagi do kuchni, to tu może się przydać możliwość zważenia wyrobów z precyzją do jednego grama, i tego typu zakresy parametrów z reguły mają te typy wag. Godną zaoferowania jest waga paletowa lakierowana KPZ model 1EM. Platforma wagowa wykonana jest z lakierowanej stali. Miernik zaś z odpornego tworzywa ABS. Opcjonalnie można powiesić go na ścianie za pomocą specjalnie zrobionego do tego uchwytu.

Ułatwieniem w pracy są też rolki i uchwyt transportowy. Waga ta zawiera podświetlany wyświetlacz LCD. Opcjonalnie urządzenie to może posiadać legalizację. Odbywa się to w takim przypadku za nadobowiązkową opłatą. Oferowane są również wagi platformowe firm axis i CAS. Ta druga ma oryginalny żółty odcień.

Jeśli chodzi o wagi nierdzewne paletowe, sklep wagi-elektroniczne.pl oferuje te od producentów AXIS i KPZ. Są one tworzone ze stali nierdzewnej. Dlatego też ich stosowania może odbywać się w zawilgoconym środowisku, gdzie urządzenie wytworzone ze standardowej stali mogłoby ulec zepsuciu. Całkowicie odmienną kategorię wag stanowi przyrząd używane w aptekach, laboratoriach czy zakładach jubilerskich czyli specjalistyczna waga elektroniczna. W tych przypadkach oczekiwania co do dokładności pomiaru będą dużo większe.

Z reguły tego typu wagi ważą do kilku setnych lub tysięcznych grama, i zależnie od modelu także mogą posiadać poszerzone funkcjonalności, przykładowo sumowanie serii ważeń czy też podłączenie urządzenia do komputerów i laptopów. Wagi apteczne dodatkowo muszą spełniać wszystkie określone przepisami wymogi, dlatego też ich cena jest dość wysoka. Jest to niezbędne, ponieważ te rodzaje wag używane są do przyrządzania leków wytwarzanych przez apteki. W takich przypadkach każda pomyłka mogłaby być niezwykle groźna dla pacjentów, z tego też powodu powinny być one najwyższej jakości.