You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Warto zatrudniać pracowników obsługi bhp w zakładzie

on Jun 20, 2022
Wchodząc na rynek polski z produktem, z różnego rodzaju usługami, potrzebujemy przestrzegać przede wszystkim polskiego prawa dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej i bezpieczeństwa w pracy. Jeśli na jaw wyjdzie, że firma nie przestrzegają praw zawartych w kodeksach, zostaną nałożone kary pieniężne lub nawet pójdziemy do kryminału.
Ile razy zdarzyło się nam, iż robotnik popełnił błąd w wyniku czego poparzył się i choć was przy zdarzeniu nie było lub brygadzisty to ciężar wypadku przypada właśnie na was. To Wy macie radzić sobie z problemami prawnymi wynikającymi z uszczerbku pracownika na zdrowiu. Część zakładów istniejących na rynku od dłuższego czasu wiedzą jak zapobiegać podobnym zdarzeniom i na naszą prośbę zgodziły podzielić się swoimi sekretami, które dla rozpoczynających działalność nie są oczywistością. Wypytaliśmy tych ze stolicy,by zobaczyć w jakich warunkach pracują ich podwładni.
bhp
Source: pixabay.com
Najważniejszym organem dbającym o bezpieczeństwo pracy oraz robotników jest obsługiwanie BHP w Warszawie przoduje pod tym względem. W każdym odwiedzonym przez nas zakładzie robotnicy ubierają odzież ochronną ochronne, które co więcej są kupione przez pracodawcę, a nie przez robotnika. Ale nie tylko zabezpieczeniem życia robotników zajmuje się oddzielny organ bhp w firmie, jest on odpowiedzialny za przestrzeganie wszystkich przepisów związanych z bezpieczeństwem pracy, których jest naprawdę ogrom.

Ale dlaczego jeśli chodzi o usługi BHP Warszawa - przoduje wśród innych miast polskich?

Sprawdziliśmy i to. Liczby nie kłamią iż w samej tylko stolicy działa ponad dwadzieścia tysięcy samodzielnych przedsiębiorstw zajmujących się tylko obsługą bhp, niektóre z nich posiadają, jak sprawdziliśmy współpracę również z kancelariami prawnymi. Istnieje ogrom przypadków, z jakiego powodu lepiej w wśród pracowników przynajmniej kilku bhp-owców.

Pragniemy Cię namówić do równie ciekawych wątków, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem naciśnij odnośnik (https://www.programylojalnosciowe.pl/kontakt/) i oglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Najbardziej znanymi są przypadki państwowych prac drogowych, gdy pracownicy wykonują pracę przy jezdniach i są cały czas wystawieni na potrącenie przez samochód lub sami mogą powodem wypadku. Bez stałego nadzoru bhp pracodawca może mieć problemy dużo gorsze z powodu nie przestrzegania przepisów prawa.Zostaliśmy świadkami zablokowania prac drogowych z powodu złamania praw bezpieczeństwa pracy, kiedy jeden z robotników wjeżdżając na drogę nie był zabezpieczany przez dwóch innych robotników, którzy powinni uprzednio wejść na jezdnię aby przekazać, iż za kilka sekund na drugą stronę ulicy będzie przejeżdżać maszyna drogowa. Skutkiem tego zachowania było wyrzucenie z pracy pracowników oraz i co gorsze w efektach, zablokowanie prac drogowych na okres całego miesiąca i ogromna kara pieniężna.

Lepiej posiadać w firmie robotników doglądających przestrzegania przepisów bhp.