You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Z jakich powodów wypełnianie druków PIT-37 sprawia nam tak wiele kłopotów

on Nov 27, 2021
W każdym roku Polacy pracujący na umowach, jak i ci na rentach, stają przed koniecznością uzupełnienia druku PIT-37, a potem złożenia go w stosownym urzędzie. Chociaż doświadczony księgowy bardzo szybko upora się z wstawieniem cyfr i liter w wyznaczone kratki, to niektórzy są w stanie niemal całymi godzinami medytować nad obliczeniami.

Ile pań, tyle historyjek, a i panowie z pewnością chcieliby także dołożyć swoje trzy grosze. Tak czy inaczej, gdy jedni bez problemów radzą sobie z sumowaniem konkretnych kwot, to inni zlecają koleżankom czy księgowym zatrudnionym w biurach rachunkowych wykonanie wymienionych czynności.

Jeśli problematyka, która została analizowana w tym tekście jest warta Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie.

A tak szczerze mówiąc, to chyba każdego z nas opanowują jakieś wątpliwości, kiedy bierzemy do ręki długopis i nieuzupełniony blankiet.


prawo
Najwięcej problemów sprawia interpretacja przepisów, jak również to, że zwykły podatnik nigdy nie jest pewien aktualności swojej wiedzy w tym zakresie. Jeśli komuś nie należą się żadne odliczenia od podatku, to wpisze w wyszukiwarkę frazę pity 2015 program i dzięki zainstalowanym aplikacjom ma szansę samodzielnie uzupełnić druk w postaci elektronicznej. A jeżeli ktoś ma pod opieką trójkę dzieci, małe dochody, korzysta z internetu lub przekazał datki na cele kościelne i ma stosowne pokwitowanie, ten z pewnością będzie chciał skorzystać z należnych mu ulg, zatem będzie poszukiwał osoby, która udzieli sensownych wytycznych - zobacz pod tym adresem.

Poczytaj więcej na temat (https://www.biznes.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-prawnicy-programu-ulga-od-dlugu-bronia-przed-nekaniem-ze-str,nId,5310595) pokrewnego artykułu - są na tamtej stronie opublikowane bardzo pożyteczne informacje, które zapewne docenisz w praktyce.

A pamiętajmy, że pity składa się jedynie raz w roku, zatem po upływie następnych 12 miesięcy już niewiele zostaje w pamięci z udzielonych wcześniej wyjaśnień. Podsumowując można by stwierdzić, że jeśli ktoś nie umiał wypełnić druku zeznania podatkowego w 2014 r., to i pit2015 będzie prawdopodobnie uzupełniony przez kompetentną osobę.pit online
Author: Juha Kettunen
Source: http://www.flickr.com
Powodów do samozadowolenia z dobrze wykonanej pracy, polegającej na wypełnianiu rubryk w druku PIT-37, chyba nie będą mieć także artyści - . Tak graficy, jak i muzycy czy literaci nie mają nazbyt wiele czasu, żeby myśleć o tak trywialnych dla nich formalnościach, jak obligatoryjne rozliczenie się z fiskusem. Pit2015 może okazać się dla nich przyczyną niebagatelnych kłopotów, gdyż artyści zwykli żyć w całkowitym oderwaniu od świata realnego, a nadmierne skupienie uwagi tylko na rzeźbieniu czy komponowaniu sprawia, że dana kobieta zapomina o tym, że dzień 30 kwietnia minął kilka tygodni temu.