You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Z jakiego powodu gra ucieczka z pokoju osiąga powodzenie wśród młodych ludzi.

on Feb 15, 2015
Klucz w zamku do drzwi
Author: Maria Teresa Ambrosi
Source: http://www.flickr.com
Każdy fan gier komputerowych, zaczynając granie w niejaki sposób identyfikuje się z istotą. Obecnie takiego typu zebrania, na których bawimy się w takiego rodzaju zabawy to rzadkość. W dzisiejszych czasach bardzo rzadko umawiamy się na tzw.

domówkach. Zazwyczaj spotykamy się z przyjaciółmi w lokalach z muzyką, restauracjach lub pubach. A z rozrywek od niedawna wyjątkowo popularne stają się rozrywki, które mają nazwę escape room.
Escape room
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
W grze tej bierze udział kilka osób, które zamknięte zostają na godzinę w specjalnym pomieszczeniu zapełnionym zagadkami i zadaniami, jeżeli zrobi się je prawidłowo to dostaje się klucz, za pomocą którego można się uwolnić z takiego pomieszczenia z poczuciem zwycięzcy.

Taka gra przymusza do myślenia, do fizycznego wysiłku oraz przede wszystkim do połączenia sił, dzięki czemu możemy się lepiej poznać z kolejnymi osobami, które razem z nami znajdują się w danym pokoju. Posiadają one różnorodne poziomy, jak np. łatwe – dla początkujących graczy, średnie, jakie stanowią wyzwanie dla graczy,jacy już odwiedzili parę pokoi a także te trudne, jakie niekiedy są nie lada wyzwaniem nawet dla graczy zaawansowanych.

Kiedy na rynek trafia nowa gra mamy ochotę ją wypróbować. Sprawdzić o co w niej chodzi, na czym polega. Reasumując: gra obecnie stała się popularna i przede wszystkim posiadamy wystarczająco dużo pokoi do dyspozycji. Reasumując: nową alternatywą dla współczesnych rozrywek jest gra escape room, która stworzona została na podstawie gry komputerowej typu escape the room.

Została ona przerzucona ze świata wirtualnego do realnego. Dziś w Polsce ta rozrywka cieszy się ciągle, dynamicznie rosnącą popularnością. Osoby, jakie znudziły się do tej pory udostępnionymi rozrywkami muszą spróbować możliwości: escape room, jakie teraz dostępne są w większości większych miast w Polsce.