You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Zadowolenie pracowników sposobem na wzrost wydajności przedsiębiorstwa

on Mar 10, 2015
firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejsze organizacje powinny być prowadzone zgodnie z tym, co można spostrzec na świecie. Nie można używać starych rozwiązań, bo nasza firma nie będzie w stanie konkurować na dzisiejszym rynku z pozostałymi firmami. Z tego powodu trzeba między innymi badać potrzeby szkoleniowe całej firmy, oraz dostrzec, jakie szkolenia mogłyby okazać się pomocne poszczególnym pracownikom na wszystkich szczeblach. Ale poza tym, że organizacja sama bada swe potrzeby szkoleniowe, to jeszcze są robione na szczeblu krajowym tego typu badania.

kod strony internetowej
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Strona jest firmową wizytówką, z tego powodu powinna prezentować się dla każdego użytkownika możliwie jak najbardziej ciekawie. W jaki sposób jednak ocenić, czy jest przejrzysta, zawiera wszystkie przydatne informacje, podane dodatkowo w przystępny sposób?
strona internetowa
Source: http://www.sxc.hu/
Strona godna szacunku musi charakteryzować się tą zawartością, która faktycznie jest w stanie wielce zaciekawić. A więc jeżeli otworzymy wortal o rozwodzie, pewnie zaciekawimy małżonków, którzy na poważnie biorą w rachubę rozwód. Jeśli treści na wortalu będą w porządku, nie będą zwyczajnym spamem, pewnie nie będzie większego kłopotu z pozyskaniem porządnego ruchu.

Jednak w żadnym razie analiza witryn internetowych nie zależy tylko od tego jaką oferuje internautom wiedzę. Ludzie chcą wartościowego źródła informacji, prawda, lecz chcieliby również fajnej oprawy graficznej. Pracownicy przedsiębiorstwa spełnieni i oddani, to największy zasób jaki może zyskać prezes przedsiębiorstwa. W niewielkiej firmie oczywiście zwykle nie potrzeba wykonywać badania zadowolenia pracowników, po prostu wszystko jest widoczne, gdyż w małym zespole wszyscy się znają i z reguły zwierzchnicy mają świadomość jakie panują w firmie klimaty, więc dyrektorowi łatwiej jest zapewnić właściwe relacje między pracownikami.

Wiedza o samopoczuciu pracowników w dużej firmie nie będzie już tak prosto sprawdzalna. Trudno sobie wyobrazić, aby menadżer ogólnokrajowej firmy sam osobiście objeżdżał filie przedsiębiorstwa i obserwował klimaty. Tzn. na małej witrynie to tak naprawdę nie powinniśmy zbytnio przesadzać z tą grafiką, niech wygląd witryny będzie schludny, a pewnie nikt nie będzie się uskarżał.

Zresztą - jeżeli witryna jest bezpłatna, chyba tak właśnie jest, wszelkie użalania się ze strony internautów są bezsensowne. Skoro ktoś za coś nie płaci, nie może oczekiwać czegoś więcej. Co by tu jeszcze powiedzieć wartościowego na temat tego w jaki sposób stworzyć interesującą, profesjonalną stronę www? Zapominamy, że jeśli wymagamy powinniśmy mieć pewność, że konkretny pracownik będzie w stanie wykonać powierzone zadania. Świat gna naprzód i bywa, że wdraża się do firmy technologie, która dla dużej części pracowników pozostaje czarną magią. Dlatego trzeba po pierwsze przeprowadzać badanie kompetencji, które pozwolą sprawdzić, jakie są potrzeby szkoleniowe. Jeśli poprawiamy kwalifikacje pracownika będziemy mogli od niego więcej wymagać.