You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Zakładanie własnej firmy jako niekłopotliwy proces

on Jun 2, 2022
praca na etacie jest dla każdego sytuacją bezpieczną. Pracownik nie ponosi niebezpieczeństwa powiązanego z otrzymaniem zamówień, bądź stratą majątku. To także możliwość wykorzystania płatnego urlopu.
Prowadząc działalność gospodarczą z takich uprawnień skorzystać nie można. Tutaj człowiek biznesu jest sam dla siebie dyrektorem, sam określa profile aktywności i ponosi odpowiedzialność za własne decyzje. Ale za to ma więcej niezależności, sam wyznacza pory pracy, czy zasięg obowiązków, choć coraz to częściej zdarza się, że samozatrudnienie jest wyłącznie inną postacią pracy na rzecz aktualnego pracodawcy. Dobrą alternatywą dla pracy na etacie jest założenie własnej działalności. Aktywność gospodarczą wolno założyć online z zastosowaniem bankowości internetowej, profilu zaufanego, lub podpisu elektronicznego.


pieniądze
Author: Lee Haywood
Source: http://www.flickr.com


Zakładanie firmy nie jest trudne, jednak trzeba zrealizować kilka działań, odwiedzać parę miejsc i to w stosownej kolejności. Zaczynamy od zapełnienia formularza CEIDG. Wpis do rejestrów jest zarazem wnioskiem o przyznanie numeru REGON, nadanie, bądź oznaczenie numeru NIP i dobór formy opodatkowania, również zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie zgłasza się również każde przemiany z zakresu podawanych wiadomości. W blankiecie trzeba podać typ wykonywanej działalności wedle wykazu PDK.
Rozstrzygnięcia w zakresie źródła dochodu winna poprzedzić gruntowna analiza dochodów, kosztów, wysokości składek odprowadzanych do ZUS.http://www.raczynski-kancelaria.pl/ (raczynski-kancelaria.pl/)Następstwem tego musi być porównanie wynagrodzenia netto z pracy i przychodu netto z aktywności.