You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Zbliża się pora składania Pitu, pamiętaj, by przeznaczyć 1% podatku na dobry cel

on Dec 22, 2022
Co roku ludzie dostarczają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swe dochody za miniony rok oraz rozliczają podatek przy użyciu formularza PIT. Od kilku lat mają również możliwość przekazać 1% swojego podatku na funkcjonowanie organizacji pożytku publicznego. Przez to wspomniana suma nie jest przekazywana do fiskusa, ale do organizacji, która będzie korzystać z niej w swojej działalności.


Oddanie 1% podatku jest proste oraz nic nie kosztuje

kalkulator i zwrot podatku
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Aby oddać organizacji pożytku publicznego 1% swojego podatku, nie trzeba dużego zaangażowania. Tak naprawdę wystarczy jedynie w odpowiedniej rubryce PIT wprowadzić numer KRS organizacji, jaką chce się obdarować tą kwotą. Przy pomocy numeru KRS Urząd Skarbowy ma szansę od razu zweryfikować konto fundacji lub innej organizacji, która ma dostać pieniądze. Wspomniany numer podatnik ma możliwość wprowadzić własnoręcznie albo zlecić wypełnienie PIT firma księgowa, która zajmuje się rozliczeniem podatku. Podatnik w momencie przekazania 1% nie ponosi żadnych kosztów, po prostu nieduży odsetek jego podatku trafia na konto organizacji pożytku publicznego zamiast do Skarbówki -

Sporo organizacji czeka na wsparcie

Warto rozważyć przekazanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Są to różnego typu fundacje, które trzymają pieczę nad chorymi dziećmi, bezpańskimi zwierzętami, starszymi ludźmi albo zajmują się ratowaniem środowiska naturalnego. W mnogich przypadkach można 1% oddać także dla kalekiego dziecka z okolicy. Wielokrotnie fundacje te borykają się z wielkimi kłopotami finansowymi i mogą działać wyłącznie w oparciu o darowizny od ludzi. 1% podatku bywa dla nich prawdziwą pomocą.


Jeśli nie wiesz, którą organizację pożytku publicznego wybrać

obliczenia związane z podatkami
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Istnieje tak dużo ważnych organizacji, że miewa się poważny kłopot ze wskazaniem tej konkretnej, której prześle się swój 1%. Z pełną listą podobnych organizacji można zaznajomić się w internecie, chociażby wpisując frazę "Przekazanie 1% podatku na opp". Uzyskane odnośniki pomogą poznać przebieg przekazania jednego procenta, jak też z listą organizacji, którym można tę kwotę podarować. Nie warto zatrzymywać tych pieniędzy dla skarbówki, zwłaszcza, że tak wiele osób oraz fundacji liczy na pomoc szczodrych ludzi.