You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Zdjęcia o znakomitej rozdzielczości

on Feb 14, 2015
fotografia
Author: Thomas Frost Jensen
Source: http://www.flickr.com
Poszerzająca się dziedzina, jak fotografia obrotowa, zespaja funkcjonalność z pełnym rozumieniem potrzeb klientów. Wyjątkowo dobierane są metody fotografowania, które pozwalają na uzyskanie doskonałych rezultatów. Na wstępie trzeba wyjaśnić, czym są zdjęcia 360 stopni (pokazane na www.otofoto360.pl). Otóż jest to możliwość przedstawienia sporej powierzchni. Zdjęcie, które powstało z więcej niż z dwóch obrazów w świecie cyfrowym nosi miano fotografii panoramicznej. Istnieje kilka rodzajów fotografii szerokokątnych.

Do najbardziej znanych zaliczyć możemy panoramy sferyczne albo panoramy dookólne. Żeby zrobić niezłej jakości fotografię panoramiczną, powinno się posiadać właściwym aparatem. W dzisiejszych czasach fotografia daje nam faktycznie niemało wspaniałych możliwości. Możemy wykonywać tysiące zdjęć korzystając z jednego aparatu, zdołamy je dowolnie przerabiać, bawić się parametrami aparatów, żeby jak najlepiej uchwycić dany obiekt, mamy sposobność korzystania z dzisiejszych i przydatnych programów do obróbki zdjęć, których aktualnie jest faktycznie wiele. Żyjemy w tak rozwiniętych czasach, iż z dnia na dzień rozkwit fotografii zaskakuje nas coraz bardziej.
Paczki
Author: UnknownNet Photography
Source: http://www.flickr.com
Para Młoda chcieliby jednak mieć wyjątkową pamiątkę z owego niezwykle istotnego dnia w ich wspólnym życiu.

Perfekcyjnym prezentem, a jednocześnie niezwykle unikatowym będzie zdjęcie 3D. Ten widowiskowy przedmiot wygląda niesamowicie, a jednocześnie jest innowacyjny"nowatorski. Rewelacyjnie komponują się z nowoczesnym pomieszczeniem, a przy okazji wytwarzają niesamowity klimat. Tutaj sprawdzi się aparat tzw. lustrzanka. Istotny jest teleobiektyw, który musi być szerokokątny, co da najlepsze możliwości.

W tworzeniu tego typu zdjęć występuje okoliczność zwana błędem paradoksalnym. Powstaje wówczas, kiedy fotografujący robi kolejne zdjęcia z innej perspektywy. Rozwiązaniem jest zachowanie sporej odległości osoby fotografującej w stosunku do przedmiotów. Przydatny jest tu statyw z głowicą panoramiczną. Ważnym warunkiem dobrego zdjęcia panoramicznego jest punkt wspólny dla wszystkich zrobionych fotografii. Wówczas nie będzie kłopotu z obrobieniem danych w programie przeznaczonym do tego gatunku fotografii.

Oczywiście pamiętać trzeba o oświetleniu i balansie bieli, które powinny być takie same od początku sesji. Będąc przy software, trzeba wspomnieć o istniejących aplikacjach, jakie wykorzystywane są do stworzenia zdjęć panoramicznych. Rynek proponuje wiele programów, jakie są bardzo intuicyjne i nie stwarzają problemów w obsłudze. A co ze zdjęciami w 3D? Może najpierw krótka ich definicja - zdjęcia w 3D formują się, gdy dwa oddzielne obrazy są przeznaczane dla każdego oka. Wtedy otrzymamy rezultat 3D (oferta na otofoto360.pl). Taką opcję mamy już w aparatach fotograficznych, które obejmują tą technologię.

Nie potrzeba tu żadnych pomocniczych akcesoriów. Trzeba tylko włączyć opcję w aparacie i zrobić fotografię tak jak w zwykłej opcji panoramy. Wynik trójwymiaru będzie widoczny na urządzeniu, jaki posiada opcję wyświetlania tego rodzaju obrazów - np. telewizor. Są to niebanalne efekty, które sprawią wiele radości.