You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Zwycięstwo w biznesie, ma swój początek w dobrym pomyśle

on Mar 30, 2023
Patent na biznes jest ważny, od tego wszystko się rozpoczyna. Od początku warto mieć obraz przyszłości. Wbrew pozorom plan nie musi trafić w niezagospodarowany obszar. To może być działalność dobrze znana na rynku.

kadra
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Założenie firmy pod kątem formalnym może być mniej lub więcej pochłaniające i kosztowne a to z kolei jest uzależnione przede wszystkim od tego, w jakiej formie nasza działalność usługowa ma działać, w pojedynkę czy z kimś, z małym czy wysokim kapitałem. To znaczy, że jest sumą właściwych wyborów, których wskazane jest dokonać przed startem.

biuro w firmie
Author: Barney Moss
Source: http://www.flickr.com
Przedsiębiorca, wykonujący firmę w pojedynkę nie dzieli się z nikim powinnościami ani zarobkiem. Jednoosobowa firma należy wyłącznie do niego. Tylko on gospodaruje jej dorobkiem, który może np. ofiarować innej osobie w testamencie (Sprawdź rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron). Jednocześnie jest osobiście odpowiedzialny za świadczenia wobec odbiorców swoich produktów lub usług a także za terminowe i prawidłowe opłacanie podatków. Biznesmen, który od niedawna prowadzi działalność, może płacić na rachunek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych preferencyjne składki na ubezpieczenia społeczne - emerytalne, rentowe, chorobowe, przez 24 miesiące (sprawdź szczegóły).

Kapitał początkowy jest wyliczany każdej osobie a jego wielkość jest wystawiana w drodze decyzji administracyjnej. Możemy się z nią nie zgodzić, wówczas mamy przywilej do wniesienia odwołania, do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, za pośrednictwem właściwego miejscowo oddziału ZUS, który wydał decyzję administracyjną. Jak skonstruować pismo odwoławcze od decyzji w sprawie ustalenia kapitału początkowego? To nie jest trudna treść - na przykład: nie zgadzam się z rozstrzygnięciem wystawionej decyzji administracyjnej z dnia - tutaj trzeba podać datę i numer decyzji administracyjnej, w mojej sprawie przez ZUS (Wypełnij podanie o urlop). Kolejno trzeba opisać uzasadnienie. Odwołanie od decyzji, mamy prawo wnieść w okresie miesiąca od daty dostarczenia decyzji administracyjnej.