You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Życie z reguły nie bywa usłane różami i nasze stosunki z kierownikiem mogą nas doprowadzać do białej gorączki

on Feb 5, 2022
Niestety nierzadko zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów może być niestety kilka.


Są tacy, którzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im odpowiada: dojazd, kierownik, godziny pracy, współpracownicy, zadania oraz nawet wynagrodzenie.
kodeks pracy
Author: Wawel Service


Szkolenie
Author: Caro Griffin
Source: http://www.flickr.com


Takich ludzi jest pewnie niewiele, ponieważ cuda rzadko się zdarzają.

Masz chęć zdobyć większą ilość informacji na prezentowany wątek? Jeśli tak, to odwiedź stronę (https://asmtechnology.eu/technologia/), która przedstawia równie istotne dane - są one niezwykle ciekawe.

Dużo jest jednak ludzi, którzy powtarzają, że mankamenty ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że mogą sobie z nimi jakoś poradzić. Czasami jednak sytuacja staje się tak bardzo okropna, że trzeba pomyśleć o ucieczce. Najmądrzejszym wyjściem jest wtedy szukanie nowej pracy. Gdy już ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam przepracowaliśmy). Jednak można zaproponować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to najlepsze wyjście dla ludzi, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie mogą już znieść tkwienia w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zasugerować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić. Warto jednak starać się dojść do ugody. Można przykładowo zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na swoje miejsce. Powinniśmy wówczas także wybrać cały zaległy urlop.
Istotne wydaje się być to, żeby zdawać sobie sprawę, że takie porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie mają mocy prawnej.