You are here

Praca

Przejście na emeryturę a odprawa pracownika, jakie szczegóły musicie wiedzieć

wycena rezerw
Author: swimboy1
Wraz ze zmieniającym się prawem pracowniczym osobom, które niebawem zamierzają zakończyć swoje kariery zawodowe i odejść na emeryturę niejednokrotnie dość ciężko uzyskać informacje odnośnie tego, w jakiej wysokości odprawy emerytalne są dla nich dedykowane. Należy przyznać, że niejednokrotnie wysokość kwoty, którą pracownik otrzymuje z chwilą zakończenia kariery zawodowej jest kluczowym czynnikiem, który decyduje o otrzymywaniu emerytury.

Nowy rok, więc czas na deklarację podatkową. Czy wiesz, jak wypełnić PIT? Pamiętasz jak to się robi? Może potrzebna Ci pomoc?

rozliczenia podatkowe
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Niby co roku robimy to samo – składamy pit. Podobno wiemy jak to zrobić, bo jest to stosunkowo łatwe i powtarzalne. jednak, jak przychodzi właściwy czas, to znowu pojawiają się problemy. Rodzi się więc pytanie, który pit jest od czego, jaki pit jesteśmy zobligowani złożyć. Zobacz to znowu, żeby pit 2015 nie był drogą przez mękę, a został rutyną.

W jaki sposób zatroszczyć się o zwrot nadpłaty podatkowej za pracę za granicą?

rachunki
Author: kate hiscock
Source: http://www.flickr.com
Żyjemy w świecie, jaki opisywany jest jako globalna wioska. Dzięki otwartym granicom w krajach wspólnoty europejskiej, możemy podróżować niemal bez ograniczeń. Ponadto, sprzyja temu także fakt wzrastającej popularności tanich linii lotniczych.

O jakich szczegółach jesteśmy zobowiązani pamiętać otwierając prywatną firmę?

spotkanie biznesowe
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że otworzenie osobistej działalności gospodarczej to pragnienie sporej części z nas. Obok pracy na stałym etacie jest to chętnie wybierana forma zarabiania pieniędzy, jaka pozwala nam być całkowicie niezależnymi. Powinno się w tej sytuacji jednak zaakcentować, że sama chęć nie jest satysfakcjonującym warunkiem do wykonania takiego pragnienia.

Jak na rynku pracy znajduje się młody przedsiębiorca?

Przedsiębiorcy przy komputerach
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Nie wychodzi Ci na etacie, nie trafiasz w miejsca, w które chciałbyś trafiać. Ciężko Ci jest się wpasować w wymagania rynku pracy. Ukończyłeś studia, które nie napawają do optymizmu w dziedzinie znalezienia ciekawej pracy, ale ciągle się starasz. W końcu dajesz sobie spokój, trafiasz na kolejną propozycję pracy za marne pieniądze. Już sobie nawet myślisz, czy tyle jesteś wart, przecież wiesz, że masz ogromny potencjał. Dość tego, w końcu ogłaszasz całemu światu, wszystkim jeszcze udowodnię, zaczynam działać na własną rękę.

Polityka personalna przeprowadzana w zakładzie pracy to bardzo istotna sprawa

Personel medyczny
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com
Polityka personalna jest jednym z głównych filarów działalności firmy. Procedury i zwyczaje dotyczące nie tylko rekrutacji nowych pracowników, ale także ich wynagradzania i podnoszenia kwalifikacji, mają duży wpływ na atmosferę i efektywność pracy podwładnych. W jaki sposób podejmować dobre decyzje personalne we własnej firmie?

Minimalizowanie kosztów funkcjonowania biznesu jest bardzo ważne. Na czym można oszczędzać i nie tracić na jakości?

paczka kurierska
Author: Carl Malamud
Source: http://www.flickr.com
Nie jesteśmy w stanie zrobić licznych spraw bez porozumienia z nowymi ludźmi. Odnosi się to spraw prywatnych, jak i tych biznesowych. Zwyczajnie niełatwo jest coś zrobić bez określonych kwalifikacji pozostałych osób. Może i nawet mamy się za alfę i omegę, ale równocześnie dostrzegamy swoje braki.

Na sukces udanej konferencji wpływa niewątpliwie odpowiednia lokalizacja. Wrocław klimatycznym miejsce do zorganizowania konferencji.

biurowce
Author: Mermaid Properties
Logistyka idealnej sesji to duży test. Wdrożenie dobrego zgromadzenia zobowiązuje niejednokrotnie dużej wytrzymałości i zasobów a także zsynchronizowania aktywności sporego zespołu osób. Dobry wynik projektu zależy w dużej mierze od wytypowania obszaru, w którym będzie to zrobione. Powinna to być aula szkoleniowa hotelu w którym uczestnicy przebywają, może też to być drugi ośrodek, do którego należy dotrzeć.

Rodzaje wag wykorzystywanych w domowych i komercyjnych zastosowaniach, krótki opis ich parametrów.

Wagi to jeden z najczęściej wykorzystywanych urządzeń do pomiarów i w życiu codziennym, i w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Ich podstawowym zadaniem jest zmierzenie wagi towarów z określoną dokładnością. Wagi produkowane są w bardzo dużej liczbie odmian i rozmiarów, zaczynając od niewielkich i bardzo dokładnych wag laboratoryjnych, a kończąc na kilkunastometrowych wagach do ważenia ciężarówek. Poziom precyzji wagi będzie zależeć od jej wielkości, lecz także wykorzystania.

Jak znajomość innych języków podwyższa naszą wartość w pracy?

Ocena pracownika przez menedżera
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Codziennie podwyższamy sobie poprzeczkę. Taką tendencję spostrzegli już pewien czas temu fachowcy, co parają się organizowaniem profesjonalnych, dopasowanych do poszczególnych branż kursów języka angielskiego. Polecane obecnie ze względu na jakość kursy językowe są prowadzone na najróżniejszych poziomach zaawansowania znajomości angielskiego. Doskonale przygotowane testy udzielą odpowiedzi każdemu na pytanie, od jakich kroków wskazane jest rozpocząć.

Pages