You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Angielski biznesowy - interesujący dla pracowników

on Feb 20, 2015
słuchacze na zajęciach z angielskiego biznesowego
Author: The Liverpool School of English
Source: http://www.flickr.com
Nauka języków obcych jest jedną z dziedzin życia codziennego, która stanowi nadzwyczajnie istotny element. Każdego dnia bowiem komunikujemy się z innymi. Doskonale także wiemy, że nie wszyscy z nas są w stanie porozumieć się z nami przy użyciu naszego ojczystego języka. Wobec tego konieczne jest rozwinięcie naszych umiejętności językowych, które mogą się okazać niepomiernie istotne także w naszej pracy, ale i w sytuacjach rodzinnych.

rozmowa pomiędzy dwiema kobietami
Author: Connect Euranet
Source: http://www.flickr.com
Najpopularniejsze są przybytki realizuję naukę języka angielskiego ekonomicznego. Z jakiego powodu tak jest? Dziś najważniejszym językiem na świecie jest angielski. Swoją siłę zawdzięcza dwóm bogatym państwom – Stanom Zjednoczonym oraz Anglii. To oddziaływania kulturowe, ekonomiczne oraz wojskowe tych potęg sprawiły, że dziś angielski przyswoić sobie zwyczajnie trzeba.

Angielski okazał się naczelną mową wielu dziedzin życia – jest powszechnie używany m.in. w kontaktach ekonomicznych. Wiele wielkich koncernów na całym rynku jest posiadanych przez Amerykanów lub Anglików. Brak zdolności porozumiewania się w języku Szekspira jest ogromną trudnością dla każdego, kto pragnie osiągnąć wiele we współczesnej rzeczywistości.

A jak wyglądają zajęcia w szkołach, które mają w ofercie naukę business English (tu znajdziesz więcej: angielski w biznesie oferta)? Na pierwszy ogień idzie, rzecz jasna, wkuwanie wyrażeń z tej materii. Są to słowa, których może nie kojarzyć nawet Anglik. Nic dziwnego – w końcu także w naszym języku są hermetyczne słowa, niestosowane przez osoby spoza danego obszaru. W instytucjach lingwistycznych wykładane są także pojęcia z dziedziny prawniczej, gdyż biznes jest powiązany z systemem prawnym w danym kraju.

Należy pamiętać, że w państwach anglojęzycznych działa całkowicie inny system legislacyjny niż nad Wisłą. Najważniejszym aspektem jest poznanie norm w biznesie. Każdy kraj cechuje się odmiennymi zwyczajami, które dotyczą m.in. sposobów zawierania umów. Rozsądnie jest zbadać, w jaki sposób należy zwracać się do klienta z obcego państwa, by okazać mu uszanowanie.