You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Atuty rozliczania PITów w specjalnej aplikacji

on Feb 15, 2023
Rozliczenie podatkowe to obowiązek każdego płatnika podatków, z którym trzeba zmierzyć się w każdym roku. Czas, który jest na jego dostarczenie, upływa razem z ostatnim dniem kwietnia. Jednakże nie warto pozostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, by potem nie denerwować się długimi kolejkami, koniecznością błyskawicznego uzupełnienia papierów i wynikającymi z tego błędami.


rachunki
Jeśli chcemy być spokojni, lepiej się zabrać za to zawczasu, szczególnie, iż wszelkie potrzebne papiery do uzupełniania PITa otrzymujemy najwyżej do 28 lutego. Mamy wtedy całe 2 miesiące, by spełnić swoje zadanie na spokojnie.

Jednym z coraz częściej wybieranych sposobów na wypełnianie zeznania podatkowego jest korzystanie ze specjalnie skonstruowanych do tego programów komputerowych. Programy te, np. program pit 2015 (więcej informacji o programie), posiadają wiele atutów, a jednym z zasadniczych jest możliwość wypełnienia wymaganego dokumentu bez opuszczania domu. Należy wyłącznie posiadać komputer i terminale mobilne oraz prezentowaną aplikację, a wszystko pójdzie sprawnie i bez trudności. Powstaje coraz więcej programów mających niniejsze funkcje. Dzięki nim można uzupełniać każdy rodzaj wniosku i otrzymać wszelkie wymagane załączniki. Płatnik podatków musi wyłącznie wpisać dane osobowe i liczbowe, a program sam obliczy wartości chroniąc użytkownika przed popełnieniem jakichkolwiek błędów. Ale to nie koniec.


rachunki
Author: kate hiscock
Source: http://www.flickr.com
Następną bezsporną zaletą ukazywanych programów jest automatyczne przekazywanie informacji do załączników, jeżeli takich wymagamy w naszej deklaracji (pitax.com.pl). Po zrealizowaniu powyższych działań, program generuje gotowy wniosek PIT, który potem możemy wydrukować i złożyć we właściwym Urzędzie Skarbowym. Coraz więcej aplikacji to sposobność bezpośredniego wysłania dokumentów przez internet, co jest następnym atutem korzystania z tego rodzaju rozwiązania.
Teraz już wiesz, dlaczego warto zdecydować się na rozliczenie podatków w stosownym programie. Na koniec trzeba podkreślić, iż aplikacja jest wyjątkowo łatwa w zainstalowaniu oraz w obsłudze. Żaden użytkownik nie powinien mieć z nią trudności, bowiem przejrzysta konstrukcja jest jej dużym ułatwieniem. W kolejnym roku wystarczy zaktualizować program (ponieważ normy podatkowe bardzo często ulegają zmianom) i znowu korzystać z jego niewątpliwie przydatnych funkcji.