You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Błyskotliwy umysł i ciągłe szukanie prekursorskich rozwiązań rewolucjonizują otaczającą nas rzeczywistość

on Feb 19, 2015
Agent
Author: Andres Rodriguez
Source: http://www.flickr.com
Działanie w pojedynkę, szczególnie na polu biznesowym, jest mało rentowne. Specjaliści od marketingu podają przeróżne pomysły, jak wprowadzić w życie chociażby nawet kilka elementów kooperacji, równocześnie nic na tym nie tracąc. Porozumienie, czyli współpraca przedsiębiorstw (sprawdź to), ma bowiem polegać na obopólnych korzyściach.

Jednym z najprostszych rozwiązań na tym polu jest wymiana logo. Takie działanie w praktyce oznacza, że indywidualny znak firmowy zostaje zamieszczony przykładowo na stronach internetowych wszystkich złączonych ze sobą instytucji. Dzięki nim nasza załoga nauczy się skutecznych metod marketingowych, a także wielu innych, potrzebnych też w życiu prywatnym, umiejętności interpersonalnych.

Bardzo ważna jest też skuteczna praca w zespole i zaangażowanie. Nie zapominajmy też o motywacji, która jest szalenie ważna. Pracownik musi być pewien, że jego wysiłek będzie wynagrodzony. Można naturalnie wprowadzić mocniejsze powiązania, polegające już na wymianie doświadczeń handlowych, obopólnym pozyskiwaniu konsumentów albo realizacji tych samych przedsięwzięć badawczych.

Obecnie, kiedy dostęp do nowoczesnych technologii bywa o wiele łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, takie zadania można doprowadzać do celu na terenie całego kraju, a szczególnie w województwach położonych na wschodzie Polski, gdzie rozwój gospodarki jest mocno zahamowany przez brak surowców naturalnych. Czasem jest tak, iż można zacząć fajną inwestycję, lecz konkretna przedsiębiorstwo nie może sobie na to zezwolić, bo nie posiada odpowiedniego zaplecza finansowego albo pracowniczego. Dlatego właśnie trzeba mieć jak najmocniej rozbudowane sieci biznesowe (trochę więcej: sieci biznesowe - info na biznesklaster.pl), ponieważ przez nie możemy połączyć siły z kolejnymi zakładami pracującymi w tej identycznej lub podobnej branży.

Dzięki takim inicjatywom przedsiębiorstwa stają się bardziej konkurencyjne, a równocześnie także zyskuje społeczność lokalna, która ma szansę mocniej się kształtować oraz dla której niejednokrotnie utworzone są nowe miejsca pracy. Aby zostać uczestnikiem takiej grupy należy spełnić wszystkie kryteria zawarte w regulaminie. Klaster it przyjmie w swoje szeregi tylko szlachetnych i aktywnych biznesmenów, dla których dobro własnej firmy jest w takim samym stopniu ważne, jak dobro ogółu. Etos postępowania jest tak samo bazowy, jak umiejętności zarządzania, wiedza książkowa i aktualnie zajmowana pozycja na rynku zagranicznym.