You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Chciałbyś coś przetłumaczyć z języka niemieckiego - odnajdź tłumacza z Wrocławia

on Feb 26, 2015
zabytki Berlina
Author: zoetnet
Source: http://www.flickr.com
Nabywając z zagranicy auto albo składając dokumenty urzędowe napisane w obcym języku najczęściej okazuje się, że konieczne może być ich przetłumaczenie. Jednak zgodnie z polskimi przepisami nie każdy może się tym zajmować, nawet jeżeli doskonale opanował dany język. Aby dany dokument był przez urzędy uznany to przetłumaczony być musi przez jednego z przysięgłych tłumaczy, który posiada odpowiednie uprawnienia do takiego zajęcia. Droga do otrzymania takich uprawnień nie jest szybka i prosta.

przejdź na stronę
Author: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Source: http://www.flickr.com
Okazuje się jednak, że nawet mieszkając w kraju zetkniemy się z sytuacjami, kiedy znajomość języków obcych staje się konieczna. Jeśli sami nie odnajdziemy tłumacza w gronie krewnych i znajomych, wtenczas biuro tłumaczeń z Wrocławia pomoże nam rozwiązać zaistniały problem. Duże instytucje proponują usługi tłumaczeniowe w zakresie wielu języków świata, nawet tych najbardziej osobliwych. Wyobraźmy sobie, że specjalistka działu obsługi odbiera telefon z szybkim i krótkim pytaniem klienta: koreański tłumaczenia, wykonujecie? Te zmartwienia na pewno nie dotyczą ludzi, którzy perfekcyjnie władają językami obcymi.

Uczenie się angielskiego to wspaniała inwestycja na przyszłość. Dlatego dorośli są w obowiązku zadbać o to, by ich dzieci rozpoczęły naukę tego języka jeszcze w dzieciństwie. W tym okresie ludzki mózg lepiej przyswaja każdą informację. Prywatne lekcje języka obcego mogą być najwspanialszym darem od rodziców dla dzieci.

Osoby, które doskonale posługują się tym językiem nie będą miały nigdy kłopotów ze znalezieniem pracy (np. jako tłumacz - profil kandydata. Pamiętajmy, że jest to ogólnoświatowy język biznesu i polityki. Z doskonałą znajomością tego języka możemy dostać interesującą pracę na całym świecie. Co wtenczas robi? Język północnokoreański znajduje się w ofercie, więc bez uczucia wstydu zapoznaje taką osobę ze szczegółami i zasadami obowiązującymi w biurze.

A skąd tak dziwaczny język? Wystarczy, że dana fabryka na Dolnym Śląsku sprowadza części do produkcji ciężarówek właśnie z Korei. Wśród zatrudnionej kadry nie ma osoby posługującej się tym językiem i nie pozostaje nic innego, jak znaleźć porządne biuro tłumaczeń z Wrocławia. Świetnym wyborem powinno być: www.eparole.pl/. Zlecenia będą też nadchodzić od miejscowych i ogólnopolskich stacji telewizyjnych, przedstawicieli świata nauki, wydawnictw akademickich oraz od szarych obywateli.

Korea
Author: Republic of Korea
Source: http://www.flickr.com
Nawet podane naprędce sytuacje mogą zdarzyć się w rzeczywistości. Sprowadzamy, przykładowo, pojazd z Korei i musimy przełożyć na język polski wszystkie dokumenty. W ułamku chwili wpisujemy w wyszukiwarkę wyrazy koreański tłumaczenia, aby tak samo szybko znaleźć dobre biuro translatorskie. Znajomość języków obcych staje się teraz potrzebna, nawet jeśli nie wybieramy się za granicę, Jak widać, nawet mieszkając tylko w Polsce, dobrze jest znać chociaż jeden język obcy i to wcale nie musi być koreański.