You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Chyba nigdy nie jest za późno na uzyskanie matury!

on Feb 23, 2015
matura, egzamin
Author: Alba Estévez G.
Source: http://www.flickr.com
Wykształcenie średnie, czyli takie, które dostajemy po skończeniu liceum lub technikum to dzisiaj tak jakby standard. Naturalnie jeżeli posiadamy wykształcenie zawodowe, a na dodatek mamy te umiejętności, które są niezbędne na rynku pracy, to tak naprawdę nie musimy koniecznie oglądać się za metodami, dzięki to którym będziemy mieli wykształcenie średnie. W końcu uczymy się głównie dla samych siebie, po to by najzwyczajniej mieć możliwość dostać niezłą pracę. Jednakowoż stosunkowo często właśnie brak średniego sprawia, że mamy bardzo duże kłopoty ze znalezieniem pracy.

Nawet jeżeli coś znajdziemy, to pewnie nie będziemy zbytnio usatysfakcjonowani. Choć na całe szczęście nie jest to reguła. Można powiedzieć, iż jak najbardziej dalibyśmy radę zdobyć wreszcie wykształcenie średnie!
uczniowie szkoły dla dorosłych
Author: Moody College of Communication
Source: http://www.flickr.com
Życie jest ciężkie – czasami trzeba przerwać edukację, by zająć się innymi rzeczami. To oczywiste, że kiedy pojawia się przymus zarobienia na własną egzystencję, kwestia szkolna staje się drugoplanowa.

Dla ludzi, którzy pragną zakończyć swoją naukę w LO, w wielu miastach jest prowadzone liceum dla dorosłych (informacje o liceum dla dorosłych). Wykłady w takich przybytkach mają miejsce najczęściej w godzinach wieczornych – jest to znaczne udogodnienie dla osób, które mają stałą pracę. Program edukacji jest w zasadzie identyczny jak w klasycznym LO. Powinno się mieć na uwadze, że wiele osób, które ukończyły jakieś liceum dla dorosłych, wykazuje spore trudności na teście dojrzałości.

Źródłem takich statystyk nie jest slaby poziom edukacji, a słaba zdolność uczniów liceum dla dorosłych do zmuszania się do nauki. Zawsze więc miej w głowie – bez zawzięcia ze swojej strony nie zdasz matury. Może należałoby także pomyśleć czy może odpowiednim rozwiązaniem nie jest przypadkiem zwyczajna dysputa ze swoim nauczycielem? Szczególnie wychowawca w każdym momencie z ogromną chęcią we wszystkim pomoże. Byłoby mocno dziwne, gdyby było inaczej, przecież obowiązkiem wychowawcy jest udzielanie rad. Trzeba również porozmawiać trochę ze swoimi rodzicami, przecież wiele od nich zależy.

Oczywiście przydałoby się także podpytać trochę starsze roczniki, tzn. licealistów albo studentów. Wielce realne, że udzielą nam wielu rad. Takowa pomoc jest bardzo cenna, niemal zawsze...
szkoła
Author: daryl_mitchell
Source: http://www.flickr.com
Należy napisać, że nawet zaoczne liceum wrocław jest w większości przypadków darmowe - a więc nie obawiajmy się tego, iż jeśli nie posiadamy zbyt dużo kasy, nie zdołamy powiększyć własnego statusu życiowego, zatem najzwyczajniej wreszcie legitymować się średnim wykształceniem. W największych miastach konkurencja pomiędzy liceami dla dorosłych jest znaczna, lecz to doskonale dla pragnących się uczyć, bo kiedy dostrzec można większą konkurencję, w automatyczny sposób polepsza się poziom nauczenia. To doskonale pokazuje, iż szkoły muszą być trochę bardziej wolnorynkowe.