You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Co zrobić na wypadek kłopotów podczas wyjazdu zagranicznego? Z jakimi sytuacjami musimy się liczyć? Sprawdź na ten temat więcej

on Jan 4, 2022
Przebywając za granicą dajmy na to na wakacjach czasami zdarzają się sytuacje, jakich niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nie zakładamy oczywiście przed wyjazdem, że spotka nas coś niedobrego. Jednak i tak często wykupujemy ubezpieczenie zdrowotne na wypadek choroby albo jakiegoś wypadku, w związku z którym potrzebna będzie nam pomoc medyczna. Co z innego rodzaju możliwościami? W jaki sposób zachować się na wypadek różnych zagrożeń?
Pewnie prawie nikt nie myśli o tym, iż za granicą może zostać aresztowany albo też zatrzymany w związku z jakimś wydarzeniem przez policję. Wtedy trzeba skontaktować się z konsulem swojego kraju.

Chcesz dowiedzieć się coś podobnie użytecznego? Super, ta strona www kancelarie adwokackie częstochowa z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, gdyż przeczytasz na niej wiele tego typu danych.

Jego interwencja spowoduje, iż będziemy potraktowani tak sami jak obywatele kraju, w którym się znajdujemy. Konsul też powiadomi naszą rodzinę o zatrzymaniu. Powinien też być w stanie dostać od miejscowych władz informacje odnośnie powodów naszego zatrzymania jak również możliwej karze, która grozi za taki czyn. Powinien również zdobyć informacje na temat czasu trwania postępowania w sądzie oraz o zasadach zwolnienia. Przyda się również lista adwokatów. Gdy na przykład jesteśmy na terenie Niemiec to powinniśmy dostać od konsula listę odnośnie tego, którzy adwokaci Niemcy będą mogli nam pomóc.
Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Ta naprawdę na wypadek bardzo wielu nieprzyjemnych sytuacji, jakie mogą spotkać nas poza granicami naszego kraju konsul naszego państwa jest właściwą osobą, do jakiej możemy się zwrócić. Tak dzieje się właśnie jak zgubimy, lub też ukradną nam paszport. Wtedy służby dyplomatyczne naszego kraju potwierdzą naszą tożsamość i dadzą nam nowy dokument.
W przypadku kradzieży czy napadu najpierw informujemy lokalną policję oraz pogotowie, rzecz jasna jeśli odnieśliśmy jakieś obrażenia. Trzeba koniecznie zapisać sobie numery alarmowe, jakie obowiązują w tym kraju. Później powinniśmy skontaktować się z polską placówką dyplomatyczną. Konsul, lub ambasador pomogą nam się skontaktować z bliskimi, którzy będą nam mogli przesłać potrzebne środki finansowe z Polski . Jeśli nie będzie możliwości zdobycia takich pieniędzy, konsul mo?http://www.balduin-pfnuer.de/pl/agnieszka-skwarek/?cić do kraju. W tej sytuacji musimy zobowiązać się, że zwrócimy taką pożyczkę jak powrócimy do swojego domu. Jednak takie wypłaty środków przez placówki dyplomatyczne mają miejsce tylko w szczególnych okolicznościach. Najczęściej jest możliwość przesłania środków z Polski za pośrednictwem banku. Ewentualne pożyczki od konsulatów mają miejsce jak w danym kraju jest problem z dostępnością placówek bankowych.