You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Coraz mniejsze honorarium dla pracowników firm ochroniarskich

on Feb 2, 2023
Firmy ochroniarskie łódź to branża ogromnie obszerna.

Na rynku odszukamy multum wysokich, wspaniale prosperujących firm ochroniarskich a także sporo tych mniejszych. Praca ochroniarza częstokroć jest pracą ogromnie odpowiedzialną, szczególnie w ważnych placówkach i instytucjach, jakie muszą być dokładnie ochraniane na wiele różnorodnych sposobów, takich jak chociażby banki czy inne placówki, jakie potrzebują wzmożonej ochrony. Ochroniarze pracujący w tego typu placówkach mogą liczyć na dobre stawki i dobre honorarium.


Jednak nie wszelka firma ochroniarska oferuje swoim pracownikom duże, odpowiednie do wykonywanej pracy wynagrodzenie.
firma ochroniarska

Jak już napomknęliśmy na samym początku specjalizacja ochroniarska jest istotnie obszerna, a to niewątpliwie wpływa na znacznie większą konkurencję. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach najwięcej zleceń publicznych odbieraj firmy ochroniarskie, które oferują najniższe ceny usług. Sporo osób korzystających w dzisiejszych czasach z usług łódzkich firm ochroniarskich zwraca wyjątkową uwagę nie na jakość usług, lecz właśnie na małą, dogodną cenę, w szczególności jeżeli mówimy o mniej istotnych placówkach, które nie wymagają ogromnej ochrony. Jak wiele więc zarabia w dzisiejszych czasach ochroniarz? Może to wydawać się zaskakujące, a nawet niemożliwe, ale w niektórych firmach stawka godzinowa za pracę ochroniarza wynosi zaledwie 4 złote, a nieraz jeszcze mniej!


Jak więc firmy oferujące tak niskie płace swoim pracownikom trzymają się na rynku?

Jakim sposobem opłacają pracownika zarabiając godzinowo zaledwie 4 złote? Okazuje się, że dużo firm ma na to sposoby, zaś sposobami tymi nie intrygują się urzędy. Przykładowo mnogość firm zakłada teraz spółki, których przeznaczeniem jest obstawa jednego, konkretnego obiektu. Są one tak niewielkie i zarabiają tak niedużo, iż są zwolnione z obowiązku płacenia VAT, co przedkłada się na tańsze usługi i większą ilość zaciekawionych Klientów. Dzięki tego typu różnorodnym sposobom drobne firmy także mogą wyjść na prostą oraz utrzymać się na rynku wśród tak dużej konkurencji.