You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Coraz więcej ludzi posiada dyplom wyższej uczelni, mino to często dyplom nie daje gwarancji pracy w wyuczonym zawodzie

on Mar 3, 2015
Spotkanie, zebranie
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Takiemu stanowi rzeczy sprzyja oczywiście powszechny dostęp do edukacji , a także rozbudowany system stypendialny. Jednakże rynek pacy nie jest w stanie zagwarantować wszystkim zajęcia. Oczywiście są takie branże, w których często jest zapotrzebowanie na kolejnych pracowników, jak chociażby informatyka. Jednakoż niektóre branże coraz trudniej radzą sobie na rynku. Weźmy przykładowo edukację. Niż demograficzny bardzo negatywnie wpływa na firmy, które oferują tego typu usługi.

U nas jeszcze nie ma tak ciężkiej sytuacji, jednak są w Polsce regiony, w których jest bardzo ciężko o pracę i z roku na rok sytuacja wcale się nie poprawia. Najwyższy procent bezrobotnych zanotowano pod koniec lutego 2013 w województwie podlaskim. Stosunkowo niskie bezrobocie natomiast można odnotować w województwach mazowiecki, wielkopolskim i śląskim. Obecnie najlepiej jest odwiedzić fora, portale poświęcone pracy by dowiedzieć się, jakie zawody w Przemyślu są najczęściej poszukiwane na rynku. (Sprawdź http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/handlowiec) Zatrudniający deklarują, iż największe braki występują w grupie wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności. Mimo widocznego zastoju w ”budowlance” nadal istnieją utrudnienia ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych.

praca księgowa
Source: sxc.hu
Wciąż na stosunkowo szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć doświadczeni technicy różnych specjalności - technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Cały czas poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Jeśli szukamy ofert pod hasłem: praca Ciechanów, to możemy oczekiwać bardziej tradycyjnych typów rekrutacji, gdyż nawet dobrze znany Browar Ciechan, zapewne największy pracodawca w regionie, jest regionalną firmą rodzinną. Jeśli ubiegalibyśmy się o stanowisko w tego typu firmie, możemy spodziewać się raczej rozmowy kwalifikacyjnej. Zwłaszcza w Norwegii jest duże zapotrzebowanie na pracowników fizycznych. Nawet osoby z niewielkim praktyką , mogą znaleźć zatrudnienie.

Bardzo często bez trudności znajdują zajęcie osoby, które wykonują zawód cieśli. Praca cieśla, to zajęcie polegające na obróbce drewna. Wielokrotnie myśli się zawody cieśli i stolarza. Ten pierwszy trudni się przede wszystkim wykonaniem elementów konstrukcji. Sprawdź oferty pracy Chorzów. Stolarz natomiast buduje z drewna elementy takie jak: podłogi, okna, drzwi.

Dobrze jest pamiętać o tej ważnej różnicy, gdy poszukujemy pracy za granicą. Praca cieśli wymaga nierzadko ekstra umiejętności, jak tworzenie i odczytywanie rysunków technicznych. Oprócz tego cieśla pracuje na placu budowy, a niekiedy w na wysokościach. Z tego względu jest to zajęcie dla osób wytrzymałych fizycznie. Potrzebne są również zdolności manualne. Zobacz też oferty pracy lublin. Potrzebne kwalifikacje należny nabyć, uczęszczając do szkoły zawodowej lub terminując bezpośrednio rzemiosła w wybranym warsztacie.