You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Czemu warto posiadać normę Iso 14001? Co to oznacza i dla kogo jest najlepsza?

on Feb 14, 2015
iso
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Certyfikaty ISO to niesłychanie istotny element w branży medycznej. Dlaczego? Przede wszystkim z tej przyczyny, że pozwalają instytucjom zajmującym się leczeniem ludzi na prostsze pozyskanie środków finansowych z NFZ. Co trzeba o nich wiedzieć? Certyfikat ISO w zakresie usług medycznych to pewność bezpieczeństwa dla pacjentów, gdyż, by go zdobyć, trzeba spełniać określone wymogi, m.in. co do organizacji pracy.

ISO jest bardzo powszechne we wszystkich instytucjach medycznych na Zachodzie i świadczy to o największym poziomie ich usług. Na szczęście te regulacje są obowiązujące, jak taki certyfikat iso w zakresie usług medycznych, ale również inne, jak certyfikat iso 9001 czy iso 14001. To często spotykane certyfikaty dzięki, którym można być pewnym, że oferowane usługi są na najwyższym poziomie. Są sprawdzalne, utrzymane są najbardziej zgodne praktyki, dzięki czemu możemy być przekonani o najwyższej jakości.

Całe szczęście, że istnieją takie regulacje, chociaż przeciętny człowiek się nad nimi za bardzo nie zastanawia. Wierzy, iż istnieją i są odpowiednio egzekwowane. Jednym z rodzajów certyfikatów jest certyfikat ISO 9001. Instytucje ubiegające się o pozyskanie certyfikatów równocześnie zabiegają o bezustanny rozwój oraz wykwalifikowaną opiekę nad znajdującymi się u nich pacjentami.

Pokazują, jak istotne jest dla nich dobro chorego i jego sprawny powrót do całkowitego zdrowia. Nie da się ukryć, iż dzięki temu wzrasta zaufanie pacjentów do takich placówek medycznych. Wiedzą, że mogą liczyć na najlepszą jakość opieki, a szpital bierze zupełną odpowiedzialność za swoje czyny. Warto też wspomnieć o certyfikacie ISO 14001, jaki dotyczy systemu zarządzania środowiskowego.

Jednak to nie wszystkie certyfikaty, jakie można uzyskać, gdyż nie można zapomnieć o tych mówiących o jakości w laboratoriach lub samym realizowaniu usług medycznych, dzięki którym instytucje medyczne chcą poprawić skuteczność działań i zatroszczyć się o najlepsze urządzenia medyczne pozwalające otrzymać najdokładniejsze wyniki przeprowadzanych badań. Zobacz stronę
przykładowy certyfikat
Author: Vanguard Visions
Source: http://www.flickr.com
To wyjątkowo ważne sprawy, bez których w zasadzie niemożliwe byłoby leczenie przynoszące rzeczywiste rezultaty, a na tym w końcu musi placówce zależeć najbardziej. Certyfikaty ISO znane są na całym świecie, dlatego warto jest starać się je zdobyć, by móc poszczycić się przed innymi dobrym zarządzaniem lub świadczeniem dobrej jakości usług medycznych, z których usatysfakcjonowani są pacjenci. Inaczej poszukają lepszych instytucji medycznych, w jakich będą mogli otrzymać kompleksową opiekę, by mieć nadzieję na powrót do zdrowia.