You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Czy pokaźna liczba stanowisk pracy ma wpływ na odnalezienie się na w realiach?

on Mar 30, 2023
Tuż po zakończeniu studiów nadchodzi taka chwila, gdy rozpoczyna się poszukiwania pierwszej poważnej pracy. Oczywiście bardzo wiele osób jeszcze podczas studiów szuka jakiegoś zatrudnienia, dorywczej pracy, wakacyjnego wypadu zagranicę albo wolontariatu, ale szukanie miejsca pracy zaraz po ukończeniu szkoły wyższej wygląda trochę inaczej. Najczęściej szukamy posady, w której moglibyśmy zagrzać miejsce, a nie popracować kilka miesięcy, sezonowo i ją porzucić.

Praca księgowej
Author: John Davis
Source: http://www.flickr.com
Rynek pracy wypełniony jest ofertami etatów z wielu różnych dziedzin.

Chodź tu i zobacz dodatkowe informacje (http://www.visaandwork.com/zatrudnianie-cudzoziemcow) w kontekście omawianego postu. Zgłębisz tam podobne publikacje, które niewątpliwie Cię będą ekscytować!

Aby się o tym przekonać wystarczy spojrzeć, jaką ilość wyników wyszukiwania wskaże nasza wyszukiwarka. Kluczowe jest, by jasno określić, co z naszej działalności zawodowej umiemy robić najlepiej,w czym się odnajdziemy i w czym czujemy się dobrze. Jeśli nie całkiem umiemy określić, jaki rodzaj pracy najbardziej by nam się podobał, dobrze jest aplikować do przedsiębiorstw o odmiennych profilach, aby przekonać się w praktyce, co tak naprawdę odpowiada, a czego pragniemy zdecydowanie uniknąć.

Osoba kreatywna, o dużej elastyczności i dobrym podejściu do ludzi będzie szukała innego typu wakatu niż ktoś nastawiony na zadanie i z ogromną wiedzą, lecz bez daru dzielenia się nią. Wiele osób najzwyczajniej w świecie zaczyna od zapytania kolegów, poszukiwań na stronach internetowych i w miejscowej prasie. W internecie szukają pod hasłem „oferty pracy Legnica” czy „oferty pracy Stargard Szczeciński”, żeby dostać oferty tylko ze swojego miasteczka. To oczywiście dobry system i szukanie w sieci jest z pewnością dużo szybsze niż w prasie.


Wprowadzenie nazwy miasta stanowi pewne zawężenie, bo szukając po haśle „oferty pracy Legnica” nie dostaniemy raczej wyników z północy kraju, lecz takie hasła jak „praca Bytom” niestety sprawiają, iż lista wyszukań nadal jest bardzo duża. Umiejętne wyszukiwanie też jest pewną kompetencją, jaką warto zdobyć. Szukając ofert pracy w gazecie nie będziemy mogli posługiwać się wyszukiwaniem control+F. Dobrze rozszerzyć hasła „praca Bytom” albo „oferty pracy Stargard Szczeciński” o słowa, jakie charakteryzują miejsca, w jakich chcemy znaleźć zatrudnienie, na przykład: szkoła, biuro (sprzątanie biura cennik) (sprawdź ofertę pracy). Wyniki stopniowo zawężą się do takiej liczby, jaką będziemy w stanie spokojnie przeanalizować.