You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Czy warto dziś mieć tytuł magistra?

on Feb 14, 2015
uczelnia
Author: Tim Regan
Source: http://www.flickr.com
W 2014 roku Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku ma w planach wyłożyć prawie 16 milionów zł na aktywizację osób bez pracy. Powiatowy Urząd Pracy tworzy rozmaite formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako niepracujące. (Ogłoszenie oferty pracy glazurnik)Są to między innymi kwalifikacyjne kursy zawodowe lub staże, które są interesującym pomysłem polegającym na zdobywaniu umiejętności praktycznych.

Ponadto, pracodawca
oferty pracy
Author: Roy Mohan Shearer
Source: http://www.flickr.com
w chwili, kiedy potrzebuje pracownika często zmierza do osoby, którą wcześniej sprawdził. Deficyt wykwalifikowanych kierowców samochodów ciężarowych z adekwatnymi do wykonywania zawodu uprawnieniami to także kłopotliwa sytuacja dla pracodawców. Należy mieć na uwadze, iż ważne w chwili zlecenia są kwestie dyspozycyjności, gotowości do podróży za granice Polski, oraz opanowanie innych języków.

Bezrobotnych spełniających te warunki nadal wyraźnie brakuje.
praca jako redaktor
Author: Shannon Hauser
Source: http://www.flickr.com
Tak jak w minionych latach, na rynku pracy najbardziej pożądani są specjaliści od tworzenia oprogramowania. Żyjemy w czasach, gdzie każde przedsiębiorstwo mając intencję by odnosić pomyślne wyniki, musi posiadać wsparcie w postaci systemów czy aplikacji wspomagających zarządzanie. W trakcie odbywania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium w kwocie około 120 % zasiłku dla bezrobotnych.

Urząd pracy zapewnia również dofinansowania na rozpoczęcie działalności. (Sprawdź praca bytom) Zatrudniający w Płocku ogłaszają, iż spore deficyty występują w kategorii wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalności. Mimo wyraźnego spowolnienia w ”budowlance” nadal ukazują się problemy ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy spawaczy konstrukcji stalowych.

Warto wybierając kierunek studiów pomyśleć o tym, jak wygląda sytuacja na rynku pracy oraz ile sami możemy dać od siebie. Czasami zamiast zajmować komuś miejsce na na niepłatnej uczelni można pomyśleć o znalezieniu pracy podobnej do tej, jaką będziemy wykonywać na pięć lat, nie marnując czasu na obijanie się, jeśli nie mamy zamiaru odnieść na studiach sukcesu, a przynajmniej o niego powalczyć.