You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Czy zaleca się zagrać w sieci w takie 3 gry, jak: „Wiejskie życie”, „Forge of empires” czy „Kapi hospital”?

on Feb 27, 2015
Dziecko
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Żyjemy w szybkich i trudnych czasach. Życie jest niesłychanie nerwowe, pracy jest coraz więcej. Należałoby zatroszczyć się więc o wypoczynek po robocie. Dobrą propozycją mogą być gry Internetowe. Niektóre z nich nadają się zarazem dla najmłodszych odbiorców. Dzięki nim uczniowie mogą zyskać nie tyko dobrą rozrywkę, lecz także zyskać wiedzę z wybranych dziedzin.

Bez wątpienia aspekt edukacyjny jest bardzo ważnym walorem każdej gry przeglądarkowej.
gra komputerowa
Author: Saiko Weiss
Source: http://www.flickr.com
W sytuacji wielu gier na przykład wyrabia się refleks i poprawia koncentracja. Natomiast dość charakterystycznym typem gier są takie, które w swojej treści nawiązują do wydarzeń historycznych. Takie gry starożytność (wcograc.pl/tag=starozytna) czy inne okresy historyczne przyjmują za tło rozgrywających się wydarzeń. Rzecz jasna w tym miejscu istotne jest, by wiernie oddana została prawda historyczna, przynajmniej do pewnego stopnia. Jeżeli ta kwestia jest zapewniona, gra nabiera cech edukacyjnych i może przynieść pozytywne skutki.

Gra
Author: Giles Williams
Source: http://www.flickr.com
Niewątpliwie taką grą dla dzieci, która zawiera także aspekt edukacyjny, jest „Wiejskie życie”. Przede wszystkim ta gra jest przydatna dla dzieci, które żyją w dużych miastach. Te dzieci nie mają bezpośredniej styczności z naturą. Niekiedy nie wiedzą, jak wygląda krowa czy kura. Ciężko w to uwierzyć dorosłym, ale praktycznie wśród dzieci z dużych miast może się to przydarzyć. Wspomniana gra ukaże świat, którego dziecko nie zna.

Pozna życie na wsi, lecz zarówno nauczy się, jak administrować fermą. Jeśli uwielbiamy gry historyczne, które odwołują się do tego, co dawniej miało miejsce, to z pewnością usatysfakcjonuje nas gra Romadoria. Będziemy mieli szansę się w niej wcielić w przywódcę jednego z oddziału żołnierzy, a nasze decyzje będą wywierały wpływ na zdarzenia historyczne, które zdarzyły się na pewno. Dzięki temu będziemy mieli szansę na zmianę konkretnych zdarzeń i stworzenie własnej historii. Jeżeli uda nam się powziąć rozważne decyzje, to ma szansę się okazać, że napisana przez nas historia okaże się wiele ciekawsza. Tego typu gry pomogą nam nie tylko uporządkować naszą historyczną wiedzę, lecz też wykazać się pomysłowością i sprytem, przez co będziemy mieli szansę zobaczyć, czy nadajemy się na dowódców.

Zobacz sam: graj w Tauriworld. Następnie przyjdzie zarówno czas na zdobywanie innych cywilizacji. Gra rozpoczyna się w epoce brązu i ukazuje rozrost cywilizacji przez kolejne epoki, takie jak średniowiecze czy epoka kolonialna. Użytkownik postanawia o rozwoju miasta i zbieraniu podatków. Z czasem można zwerbować własną armię i ruszyć na podbój. Nadzorować oddziałami można samemu lub zlecić je komputerowi. W grze można kupować wszystko za realne pieniądze oraz można wskrzeszać upadłe oddziały. Gry przeglądarkowe są dość dobrą rozrywką, która przecież nic nie kosztuje.