You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Dane z współczesnych programów komputerowych stają się nierozerwalnym elementem podejmowania decyzji w prowadzeniu działalności gospodarczej

on Feb 1, 2023
O wyrazie inteligencja można byłoby bez żadnych wątpliwości napisać pracę dyplomową, bo to słowo zapuściło korzenie w wielu dziedzinach współczesnej nauki, stając się tym samym swego rodzaju symbolem rozpoznawczym naszej epoki. Nasze uszy już dawno przyzwyczaiły się do wyrażenia sztuczna inteligencja, lecz można dodatkowo wymienić mnóstwo innych exemplów, które udowodnią, że ta inteligencja staje się bardzo popularna i to nie tylko w inżynierii.

Oprogramowanie dla firm
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
Najprawdopodobniej nie wszyscy uświadamiają sobie, że i w szeroko rozumianej ekonomii odszukamy dowody na prawdziwość przedstawionych hipotez. Kierowanie firmą, szczególnie tą zatrudniającą wielu pracowników, łatwe nie bywa. Tę jakże istotną czynność znacznie ułatwiają tzw. systemy zarządzania przedsiębiorstwem.

Szukasz szczegółowych treści, żeby poszerzyć swoją wiedzę na ów temat? Zapraszamy do nowego artykułu. Wyszukasz go na portalu pod linkiem.

Nie tak dawno został stworzony jeszcze jeden termin związany z naszą inteligencją, a mianowicie business intelligence. I w żadnym razie nie chodzi w tym miejscu o to, żeby wyręczać menedżerów czy nawet pozbawiać ich zatrudnienia. Po prostu rzecz ujmując, kadrze zarządczej trzeba dostarczyć odpowiednich narzędzi, które ułatwią wykonywanie obowiązków i zarazem przyczynią się do potrojenia zysków.

Na rynku istnieje dużo koncernów, które wdrażają rozwiązania business intelligence. Koniecznie muszą one zatrudniać programistów, którzy tworzą programy odpowiedzialne za analizę danych czy rachunek kosztów. Wiedza teoretyczna i doświadczenie z zakresu programowania nie są jednak wystarczające - z tej przyczyny tacy specjaliści muszą podjąć kooperację z ekonomistami.

Biznes
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com
Dopiero takie współdziałanie pozwoli odnieść sukces i zainteresować przełożonych kupnem oprogramowania. Z kolei gotowe systemy zarządzania przedsiębiorstwem są w stanie wpłynąć na podwojenie zysków firm, które zdecydują się na ich wdrożenie.

W świecie biznesu w rachubę wchodzi nie tylko zawodowstwo i pomysłowość w podejmowaniu decyzji. Kluczową strategią jest szybkie reagowanie na sytuację na rynku lub potrzeby konsumentów, którzy przecież zawsze są w stanie poszukać interesujących ich towarów czy usług u konkurencji. Dlatego poświęcanie 8 godzin na pracę w biurze nieczęsto przynosi spodziewane wyniki. I następnym słowem, które ostatnio robi karierę jest mobilność. Wdrażanie business intelligence należy więc łączyć także z aplikacjami dostępnymi na smartfony.