You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego należy spędzić wczasy w naszych górach?

on Feb 20, 2015
góry
Author: Matt Kowal
Source: http://www.flickr.com
Polskie morze zapewnia dużą ilość możliwości w związku z urlopem. Dużej liczbie osób Bałtyk kojarzy się z bardzo wysokimi cenami miejsc noclegowych. Nie zawsze jest to jednak prawdziwe, w każdym miejscu można wybrać idealną dla siebie okazję. Nierzadko można trafić na noclegi w kwaterach prywatnych, które są bardzo tanie, a zlokalizowane bardzo blisko morza. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli brać w rachubę wypoczynek w górach w korzystnej cenie, to tak naprawdę strzałem w dziesiątkę, bez wątpienia świetną destynacją, jest Zakopane.

Nic w tym momencie oryginalnego, w końcu w rachubę wchodzi najbardziej popularna miejscowość wczasowa w Polsce, ale i tak warto zdecydować się na stolicę polskich Tatr! Między mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem kursuje tramwaj wodny, z którego bardzo dobrze widać cały pas portu. Przybijają tutaj zachwycające jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu metrów i zanurzeniu do czterech metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można dopłynąć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Bardzo dużo tu też jachtów i kutrów rybackich, którymi można wybrać się na połów ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości 22 m..

Obiekt zbudowany został w dziewiętnastym wieku, jednakże od chwili jego powstania przeprowadzono tu kilka remontów. Ostatni z nich miał miejsce w 1927 r. i od tamtej chwili wygląd latarni nie zmienił się. Należy wiedzieć, iż w wielu przypadkach choć wakacje w górach bardzo kuszą, to jednakże niejako finanse nie pozwalają nam na wyjazd. No cóż, co w takim razie zaradzić w tej delikatnej kwestii? Jeśli wyruszamy do Zakopca PolskimBusem, musimy w takim razie wiedzieć, że już całkiem sporo zdołaliśmy zaoszczędzić.

To nie koniec. Np. zakupy warto mimo wszystko robić w zwykłych dyskontach. Także w Zakopcu działa sporo sklepów, gdzie nie ma zdzieranie. Warto o tym pamiętać, bo niby po co za bardzo przepłacać? W Polsce istnieje bardzo duży wybór jeśli chodzi o wysokość i charakter gór. Dla potrzebujących adrenaliny jest możliwość wspinaczki linowej między innymi w Tatrach.

Latem polecane są wędrówki po górach połączone z fotografowaniem widoków i przyrody. W zimie natomiast można uprawiać rozmaite sporty jak na przykład jazda na nartach czy snowboard. W kilku punktach w Polsce można także oglądać zawody w skokach narciarskich, które są dyscypliną ogromnie widowiskową i popularną. Pod hasłem noclegi Szczyrk można znaleźć bardzo wiele rozmaitych ofert.