You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Ewolucja druku

on Feb 16, 2015
Epson Stylus Photo R3000
Author: Epson
Source: Epson
Druk offsetowy jest przykładem drukowania płaskiego. Druk z wykorzystaniem tej techniki polega na przenoszeniu farby z formy drukarskiej na podłoże przy wykorzystaniu właściwości fizyczno-chemicznych elementów drukujących i elementów niedrukujących formy drukowej. Elementy niedrukujące posiadają niską adhezję dlatego nie przenoszą farby. Farba drukarska transportowana jest na podłoże z elementów drukujących przy pomocy cylindra offsetowego. W przypadku tej techniki otrzymać można najmniejszą grubość warstwy barwnika na nośniku.

W technice druku wklęsłego forma drukarska posiada elementy drukujące umieszczone niżej niż elementy niedrukujące. Farba drukowa jest nakładana na formę drukarską później przy użyciu profesjonalnego noża – rakla - jest ona zbierana z elementów niedrukujących a następnie przenoszona bezpośrednio na podłoże. Wśród technik druku wklęsłego można wymienić: Osobne druki akcydensowe mogą mieć charakter użytkowy albo okolicznościowy. W skład takiej kategorii wchodzą nie jedynie te na jedną stronę, oryginalne wydruki, lecz też znaczki pocztowe oraz wizytówki. Specjaliści wskazują też bardzo nierzadko na to, że druki tego typu mają wiele cech wspólnych z tradycyjnymi plakatami.

Ogromną popularnością dziś cieszą się akcydensy informacyjne. Są to druki, jakie są przydatne do przekazywania informacji. Są to cenniki, tradycyjne obwieszczenia lub zwykłe ulotki uliczne. Broszura musi zostać wydrukowana na dobrym papierze i być doskonale zabezpieczona. Tym sposobem będzie stanowiła również pewnego rodzaju wizytówkę danej firmy.

Na dodatek, zdecydowanie należy zatrudnić fachowców, którzy zrobią odpowiednie zdjęcia, jakie będą narzędziem oddziaływania na świadomość konsumenta. Takie Fotografie bowiem wymagają nie tylko doskonałego sprzętu oraz umiejętności obrabiania w programach graficznych, ale też talentu. Należy też zatroszczyć się o tekst, który będzie uzupełnieniem dla zdjęć. W druku wypukłym elementy drukujące w formie drukarskiej są zlokalizowane powyżej elementów niedrukujących. Farba jest nakładana tylko na elementy drukujące a później przenoszona jest na podłoże. W druku wypukłym można wymienić: Jeżeli będzie nam potrzebna taka polecana drukarnia we Wrocławiu jest miastem w którym mieści się parę uznanych firm z tej branży.

Rzecz jasna nie jesteśmy zmuszeni wybierać jedynie przedsiębiorstw w swojej okolicy. Można także załatwić wszystko przez internet i skorzystać z usług drukarni online. Wysyłamy wtedy gotowy projekt i zamawiamy go z dostawą pod wskazany adres. Dużo drukarni świadczy przesyłkę gratis do zamówienia bez żadnej dopłaty pod warunkiem, że nasze zakupy będą na określoną kwotę. Ponadto bardzo często drukarnie mają wśród pracowników wysoko wykwalifikowanych grafików, którzy posłużą nam swoją wiedzą i umiejętnościami w stworzeniu projektu naszych własnych. Nie trzeba wówczas przynosić lub przesłać gotowy projekt, ale możemy porozumieć się ze specjalistą, który oprócz tego, że zrobi wydruk według naszych oczekiwać, lecz także podsunie nam odpowiednie rozwiązanie w kwestiach, co do których nie mamy pewności.