You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Importując produkty z krajów nie należących do Unii Europejskiej należy się liczyć ze sporą liczbą spraw do załatwienia

on Feb 24, 2015
granica
Author: Manolo Gómez
Source: http://www.flickr.com
Od dawna już transport międzynarodowy był podstawą dla dobrego rozwoju kontaktów handlowych pomiędzy różnymi krajami. Handlowało się już w starożytności z krajami ościennymi. Wymieniało się wówczas dobra, w które były bogate ziemie jednego kraju za specjały i rzeczy niezbędne do życia, o które w danym miejscu było akurat trudno. W miarę rozwoju cywilizacji handel trochę zmienił swoją postać.

Aby nasz start w tej branży mógł zostać za bardzo udany rzecz jasna na początku musimy obligatoryjnie nabyć odpowiednią wiedzę, niemniej jednakże po pewnym czasie bez wątpienia będziemy biegli w temacie. Pierwszym i bez wątpienia doskonałym rozwiązaniem na start jest spedycja krajowa, która z dnia na dzień wyraża coraz większe zapotrzebowanie na odpowiednio prowadzone firmy. Od wieków również dominującą rolę pełnił transport morski, zwłaszcza ze względu na koszty takiej spedycji w odniesieniu do ilości produktów, które można było tą drogą przewozić. W późniejszym czasie znaczną rolę zaczął mieć także transport szynowy.

Powód był taki sam zresztą. Na platformy albo do wagonów towarowych można było władować znaczne ilości dowolnych produktów, i dobra lokomotywa dawała radę uciągnąć jednocześnie kilkadziesiąt wagonów. Do tej pory hurtowy transport międzynarodowy opiera się na tych dwóch rodzajach transportu i jak na razie nic nie wskazuje, żeby w najbliższych dziesięcioleciach miało się coś zmienić (profesjonaliści oferują swoje usługi, zobacz tu:http://pl.itl-omega.eu/oferta/odprawy-celne-w-polsce). Ponieważ ludzie polubili przemieszczać się i zdobywać kolejne umowy handlowe, popularne stało się sprowadzanie towarów wytwarzanych w dużych ilościach w Azji.

Głównym celem wyjazdów handlowych są przede wszystkim Chiny czy Indie. Przez ostatnie lata import z Chin daje spory procent produktów sprowadzanych do kraju w celach handlowych. Pierwszym i najważniejszym powodem jest oczywiście cena importowanych produktów. Import z Chin, z uwagi na hurtowość produkcji jest właśnie rentowny dla zamówień masowych, sprowadzanych do kraju w olbrzymich kontenerach.

W związku z tym opłaca się nawiązać kontakt handlowy z innymi importerami, aby wspólnie opłacać transport i dzięki temu minimalizować ceny. Otworzenie własnej działalności to na pewno niezwykle trudne zadanie, zwłaszcza kiedy nie posiadamy odpowiedniej wiedzy. Wraz z biegiem czasu bez wątpienia posiądziemy odpowiednie umiejętności, które wymaga od nas branża transportowa. Chociaż na początku to będzie ogromnie trudne zadanie, to bez wątpliwości po pewnym upływie czasu zyskamy niezmiernie wiele profitów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej zadaj pytanie specjaliście: http://pl.itl-omega.eu/nasze-biura/biuro-w-warszawie