You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Język angielski jawi się jako być albo nie być, czyli obecnie powinniśmy go znać. Jak najbardziej porządnie się go nauczyć?

on Mar 30, 2023
Posługiwanie się językiem angielskim to dzisiaj coś oczywistego. Przynajmniej tak to wygląda w wielu kręgach. Język angielski znany jest w biznesie, polityce i sporcie, spotykany jest wszędzie i faktycznie nie da się od niego uciec.
Nauka
Author: jessica mullen
Source: http://www.flickr.com
W niektórych środowiskach to takie zwyczajne, jak mówienie po polsku. No trudno się dziwić. Angielski to język międzynarodowy, więc wszystkie materiały, publikacje książkowe, wiadomości, wszystkie najbardziej istotne informacje są w języku angielskim. Nic z tym nie zrobimy, bo tak jest ułożony świat. Niemniej, być może kiedyś inny język będzie dominujący, przykładowo chiński, wtedy na pewno będziemy z utęsknieniem wspominać jaki to łatwy był ten język angielski.Zanim jednakowoż przyjdzie taki dzień na pewno jeszcze minie sporo czasu, więc oczywista jest sytuacja, że to angielski jest najbardziej istotnym językiem na świecie. Zawsze zresztą tak było, iż istniał jakiś najważniejszy język, którym wszyscy się posługiwali. Kiedyś był to język łaciński, później język francuski, dzisiaj jest to angielski. Choć coraz więcej ludzi mówi, że zna ten język, to jednakowoż, nie prezentuje się to tak obiecująco. Nam Polakom wcale nie jest tak prosto się uczyć tego języka jak na przykład Niemcom. Tak właściwie to inna grupa językowa, więc należy przełamać wiele barier, a co najbardziej dojmujące – ciężko nam mówić po angielsku z dobrym akcentem. To zresztą, nie jest tak niezwykle istotne, gdyż liczy się komunikacja.
Szkoła
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób mówi swoim sposobem, ale jeśli jest on zrozumiały, to wszystko jest okej. Wiele osób pragnie albo musi rozpocząć się uczyć tego języka. Jak tego dokonać? Jest naprawdę wiele możliwości - bardzo dobrze sprawdzają się proponowane w tym serwisie kursy audio na płytach cd z języka angielskiego z zakresu prawa i medycyny. Dzięki temu możemy się osłuchać w tym języku. Możemy posłuchać, jak wymawia się wiele słów.


Bardzo pomocne są również konwersacje, najbardziej korzystnie z native speakerem. Czy warto pójść na kurs? Na pewno warto, jednak powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytania, czy faktycznie mamy na to czas i pieniądze. Wiele osób z powodzeniem uczy się samemu w domu, ale trzeba do tego dużo samodyscypliny i regularności. Jeśli jednak zdecydujemy się na kurs to lepiej pójść na lekcję próbną, ażeby zobaczyć, czy faktycznie wszystko nam pasuje. Jednocześnie koniecznie trzeba się uczyć słówek, wtedy będziemy posiadali większy zasób słownictwa.