You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak mądrze założyć konto bankowe? Sprawdź nasze rady

on Feb 14, 2015
pieniądz
Author: George Carter
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko UE daje znaczące pieniądze - a jeżeli daje, to tak naprawdę byłoby czymś całkowicie głupim, gdybyśmy nie skorzystali z tego typu rozwiązania - można powiedzieć, iż nawet zatwardziali przeciwnicy owej organizacji nie powinni się tego bać. Choć pewnie pewne posądzenia o hipokryzję nie są w tym momencie w zupełności bezsensowne... Zresztą nie tylko takowych konserwatystów należy zachęcać do założenia konta - przecież bardzo często niejako niby posiadamy już jakieś konto, lecz cóż z tego, skoro akurat naliczane koszty w zasadzie wzbudzają naszą irytację. Pragniemy, aby przynajmniej nasze konto bankowości osobistej było korzystne nie tylko na początku, ale na bardzo długi odstęp czasu (zobacz: jakie konto bankowości osobistej polecacie i jakie są warunki).

Ciężko o takowe konta, chociażby z tego powodu, że kryzys gospodarczy jest doskonałą wymówką dla polskich banków, które nareszcie miały okazję zwiększyć chociażby opłaty za krajowe przelewy, ale na całe szczęście nasza sytuacja nie jest beznadziejna. Owszem, są beznadziejne oferty banków, lecz skoro potrafimy czytać, a na dodatek posiadamy dostęp do Sieci, w sumie bylibyśmy mocno nierozważni, gdybyśmy nie rozejrzeli się za najbardziej korzystnymi ofertami na krajowym rynku. No to pewne. Kredyt na start dla firm (http://www.bgz.pl/dla_firmy/male_srednie/finansowanie_dzialalnosci/) jest najkorzystniejszą alternatywą dla dofinansowania.

Jest to też korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców wymagających znacznych sum na początek, a maksymalne dofinansowanie nie jest wystarczająco wysokie. Banki niejednokrotnie udostępniają bardzo korzystne warunki kredytowania, przedsiębiorstwo jako klient może bowiem przynieść bankowi duży zysk w perspektywie wielu lat. Nie dziwi więc możliwość zawieszenia rat kredytu, czy usługa wydłużenia okresu trwania umowy kredytowej. Większość właścicieli firm na starcie korzysta z kredytów, zdarza się to również w kolejnych etapach działalności firmy – na przykład na etapie rozwoju firmy.

Jeśli jednakże nie dotacja, to być może kredyt hipoteczny w jakimś banku? Ludzie jakby nie patrzeć nie wiedzą jakie oferty są przygotowane dla przedsiębiorców - to w zasadzie nisza, która jest raczej rzadko promowana w telewizji, rozgłośniach radiowych, prasie, itp (czytaj też: który kredyt hipoteczny wziąć, jakie macie rady). Banki, choć potrafią dbać o swoje interesy, z całą pewnością potrafią także zadbać o swojego klienta - zatem oprocentowanie takiego kredytu wcale nie musi być wielkie. Banki udostępniają bogatą ofertę przeznaczaną dla klientów posiadających własną firmę. Sporo korzyści pod tym względem zapewniło wstąpienie Polski do Unii Europejskiej.

Co prawda używanie jednolitej waluty we wszystkich krajach członkowskich jest w cieniu kryzysu coraz bardziej odległą perspektywą, jednak wspólnota niesie za sobą dużo możliwości w sferze usług bankowych. Przykładem takiej możliwości jest tzw. przelew SEPA (tu dowiesz się dużo więcej: www.bgz.pl/dla_ciebie/operacje_dewizowe/przelew_sepa.html), pozwalający na szybki transfer pieniędzy w obrębie państw członkowskich. A może przeróżni doradcy finansowi - niemało ich w Polsce, są w stanie udzielić rad? Spokojnie: nie uważajmy, że we wszystkich przypadkach doradca finansowy rekomenduje nam tylko takie oferty, które gwarantują dla niego solidną prowizję. Dosyć nietrudno natrafić dzięki właśnie doradcom na względnie korzystne oprocentowanie kredytów dla firm, należy im zatem ufać.