You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak na rynku pracy znajduje się młody przedsiębiorca?

on Mar 30, 2023
Nie wychodzi Ci na etacie, nie trafiasz w miejsca, w które chciałbyś się dostać. Ciężko Ci jest się dopasować do rynku pracy. Skończyłeś studia, które nie napawają do optymizmu w kwestii znalezienia interesującej pracy, lecz stale się starasz. W końcu już nie wytrzymujesz, trafiasz na kolejną ofertę pracy za grosze. Już sobie nawet myślisz, czy tak mało jesteś wart, przecież wiesz, że masz duży potencjał. Dość tego, w końcu obwieszczasz całemu światu, wszystkim jeszcze udowodnię, zaczynam działać na własną rękę.
Grupa biznesmenów
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Lecz nie zakładasz od razu działalności gospodarczej, bo to by było bez sensu. Co prawda, można płacić przez dwa lata mniejszą kwotę, ale to i tak może być dużo na sam start. A więc, zamiast lecieć do odpowiedniej instytucji, ażeby założyć firmę powolutku rozwijasz swój biznes bez żadnych dodatkowych warunków. No tak, ubezpieczasz się tylko zdrowotnie, żeby na wypadek jakiegoś incydentu nie ponosić ogromnych kosztów leczenia, lecz dalej już jest spokojnie, tak sobie myślisz... Czy na pewno?Od razu zauważasz, że niestety nie, przecież musisz się wypromować. Jesteś grafikiem i posiadasz oryginalne portfolio, ale co z tego, jeśli nikt nie może Ciebie znaleźć w sieci internetowej. No tak, aktualnie wszystko ma miejsce w Internecie, nie da się od tego uciec. Próbujesz jednak metodą tradycyjną, która wymaga trochę samozaparcia i determinacji – wydzwaniasz do różnych przedsiębiorstw z propozycją nawiązania stałej współpracy. Niektórzy odpowiadają,
Mężczyzna w garniturze z telefonem
Author: Zuerichs Strassen
Source: http://www.flickr.com
że oddzwonią, niektórzy proszą o portfolio, ale później się nie odzywają, a jeszcze inni od razu Cię zbywają. O, nawet jednak jakaś firma chciałaby z Tobą współpracować, lecz myśleli, iż chcesz jedynie podjąć bezpłatny staż...

No tak, później wykupujesz reklamę w Internecie, jesteś widoczny, zaczynasz zarabiać. W końcu, po paru miesiącach postanawiasz założyć firmę. Kiedy już tego dokonałeś udaje Ci się opłacać ZUS i być ciągle na solidnym plusie. Lecz znów pojawia się kolejna trudność – księgowość. Sam sobie z tymi zagadnieniami nie poradzisz. Jesteś z Wrocławia więc szukasz przez Internet, wpisując usług księgowe Wrocław lub księgowość (jeśli poszukujesz biura księgowego w Warszawie, sprawdź podmioty z lokalizacji ursynów) Wrocław (godna polecenia księgowość we Wrocławiu) i znajdujesz... wiele wyników. W końcu po kilku miesiącach zdajesz sobie sprawę, że dokonałeś dobrego wyboru. I tak się kręci żywot młodego właściciela firmy. Aha, zapomniałem, że będziesz miał kontrolę... Już miałeś? Aha, to gratuluję! Nie było tak tragicznie, nie? No to szykuj się niedługo na kolejną.