You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak odpowiednio się zająć księgowością w małej firmie, dlaczego współpraca z biurem rachunkowym jest tak opłacalna.

on Oct 23, 2019
Wielu przedsiębiorców wszystkie sprawy związane z księgowością przekazuje do rachunkowego biura. Przy mniejszych firmach ma to swoje uzasadnienie praktyczne, ponieważ przede wszystkim to będzie bardzo wygodne. Nie trzeba wtedy nikogo zatrudniać do księgowości, płacić za niego składki i prowadzić całej obsługi kadrowej. Za podobne pieniądze dostanie się od biura fakturę VAT, jaką bardzo łatwo można będzie wrzucić do ewidencji i sprawa załatwiona.

papiery księgowe
Author: The Peoples Prodigy: BOYCOTT 'The Weight of Blood'
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście pod warunkiem, że się będzie miało dobre i rzetelne biuro, bowiem na rynku funkcjonuje ich wiele, i niektóre reprezentują rzeczywiście słaby poziom, nie wiedząc na przykład, jakie obowiązują aktualnie stawki amortyzacji. Ty też nie wiesz? Odwiedź stronę: stawki amortyzacji. Zwłaszcza problem będzie dotyczył niewielkich biur, które oferują swoje usługi za śmiesznie niskie pieniądze. Niektórzy przedsiębiorcy mogą się na to nabrać i zaczynają współpracę, należy jednak mieć na uwadze to, że niskie ceny często będą oznaczać nie najlepszą jakość, i okazuje się potem, że na przykład rozliczanie delegacji krajowej zostanie źle zrobione, albo co gorsza niewłaściwie zostaną policzone podatki (po więcej informacji zapraszam: Web INnovative Software). Wiedząc już, że dobrze wykonane usługi księgowe trochę jednak będą kosztowały można zacząć szukać dobrego biura.
dokumenty firmowa
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.comUnikać tu się powinno dużych molochów, w jakich zostanie się jedną z dziesiątek obsługiwanych firm. Znacznie praktyczniejsze jest, jeśli całością spraw będzie się zajmowała jedna osoba, która będzie mogła poznać specyfikę danej firmy i jej oczekiwania. Dlatego też znacznie lepiej będą się tutaj sprawdzać niewielkie biura, operujące na lokalnym rynku, do jakich w każdej chwili można się będzie udać po rozwiązanie problemu. Ważne jest, żeby biuro posiadało odpowiednią polisę od odpowiedzialności cywilnej. Co prawda za wszystkie błędy w zeznaniach przed urzędem skarbowym i tak odpowiadał będzie właściciel, lecz w przypadku, gdy na przykład vat 7druk źle zostanie przygotowany i zostanie naliczona jakaś kara, to można będzie dochodzić rekompensaty. Dużo można o tym poczytać na stronie: wFirma. Podczas wyboru trzeba też dowiedzieć się, jakie kompetencje będą mieli pracownicy biura, dobrze by było, żeby byli oni doświadczonymi księgowymi.