You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak odpowiedzialnie prowadzić firmę?

on Mar 30, 2023
Aktualnie bardzo wiele osób decyduje się na posiadanie własnej firmy. Jest to związane z istotnym problemem bezrobocia, które w Polsce przyjmuje rzeczywiście kłopotliwe formy.
Dodatkowo, praca w swojej firmie bywa o wiele bardziej satysfakcjonująca, gdyż wtedy ma się pewność, że wszystkie nagrody i pochwały spłyną na osobę, jaka na nie naprawdę zasłużyła. Niemniej należy pamiętać, że sukces firmy jest uwarunkowany nie tylko branżą, w której działa czy powodzeniem podejmowanych inwestycji - istotne znaczenie ma również rozsądny sposób zarządzania. Przykładem może być chociażby tak dziś bardzo popularny lean management.link do wpisu centrum prawa rodzinnegoNa język polski termin ten można tłumaczyć, jako „szczupłe zarządzanie”. Na czym rzeczywiście polega taka koncepcja? Jest bardzo prosta.
zarządzanie
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com
Głównie, ten rodzaj zarządzania oznacza eliminacje jakichkolwiek czynności i zasobów, które nie są potrzebne do uzyskania produktu czy usługi. To daje możliwość z kolei na minimalizację kosztów, przy jednoczesnej maksymalizacji przychodów.

Ponadto, dla odpowiedniego funkcjonowania przedsiębiorstwa istotne są zasoby ludzkie. Nie wystarczy posiadać pracowników, którzy mają wysokie kwalifikacje. Każdy szef powinien zatroszczyć się także o system motywacyjny (jego rola w zespołach sprzedażowych opisana na ). W większych firmach odpowiadają za to działy HR. Zazwyczaj motywacją jest dodatkowa premia za zasługi czy osiągane wyniki.

Wiarygodna informacja z witryny (https://psmtechnik.pl/attyki,11,pl) przyda się zawsze. Więc namawiamy do przeczytania naszego nowego wpisu. Wyszukasz go pod tym linkiem.

Warto jednak pamiętać, że dla przeciętnego pracownika nie tylko pieniądze mają bardzo duże znaczenie. Świetną motywacją są też pochwały słowne, w tym wyrażenie uznania kierownictwa. Okazuje się, że czasami taka pochwała może gwarantować efekty podobne do następnej podwyżki lub premii. Szefowie powinni mieć to na uwadze, ponieważ taki gest nic nie kosztuje, a może zapewnić naprawdę świetne efekty.
Systemów zarządzania jest na dzisiejszym rynku dosyć wiele, tym samym warto się dokładnie zastanowić nad wyborem odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Oczywiście, jedną z najważniejszych kwestii, które na pewno należy mieć na uwadze jest typ oraz wielkość firmy, jako że rozwiązania, które bez problemu można zastosować w relatywnie małych jednostkach czasami nie zdają egzaminu w większych firmach. Końcowy wybór zależy także od tego, jakie oczekiwania ma właściciel firmy oraz z jakimi problemami wewnętrznymi się ona boryka.