You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak podejmować sensowne decyzje finansowe?

on Feb 19, 2015
oszczędności w słoiku
Author: Andrea Travillian
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób w zasadzie już od grudnia snuje plany dotyczące wakacyjnego urlopu. Gdzie, kiedy i na ile czasu? To podstawowe pytania dotyczące owego dylematu. Lecz równie decydująca może być kwestia za co sfinansujemy swoje wakacje. Z uwagi na to, iż mało kto w Polsce ma jakiekolwiek zaoszczędzone środki finansowe, może okazać się, że spora część osób finansuje swoje wakacyjne wojaże kredytem.

Zaciąganie pożyczki gotówkowej czy wykorzystywanie karty kredytowej w celu opłacenia wyjazdu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Efekty tych zobowiązań mogą ujemnie odbić się na naszych finansach czego efekty możemy odczuwać przez dłuższy czas. Taka jest w obecnych czasach spora część młodych ludzi zamieszkujących Polskę. Dobrze wykształceni, kosmopolici, szukają swego miejsca na ziemi.

polskie monety
Author: Fox Wu
Source: http://www.flickr.com
Klient, który zdaje sobie sprawę, że jego pieniądze są dobrze zabezpieczone, czuje się znacznie pewniej. Instytucje te oferują różnego rodzaju usługi, obecnie ich oferta jest bardzo szeroka. Oprócz tradycyjnej opcji w postaci możliwości założenia rachunku osobistego, istnieje także dużo pozostałych opcji, takich jak na przykład kredyt hipoteczny. Wszelkie współczesne usługi bankowe cieszą się rosnącą popularnością wśród użytkowników.

Ale od czego powinni zacząć? Od finansów, tzn. zastanowić się, czy podołają bez kredytu, czy jednak będą musieli liczyć się z zobowiązaniami wobec banku. Wdrażając w domowe życie nasz zamiar musimy założyć konto oszczędnościowe na którym będziemy gromadzić oszczędności. Dlaczego tak ważne jest otwarcie osobnego konta? Ponieważ pieniądze te będą trudniej dostępne w związku z tym nie wydamy ich przy pierwszej lepszej okazji.

Plusem jest, iż, bank oferuje posiadaczom konta ubezpieczenia assistance - pożyteczne zwłaszcza w dwóch sytuacjach: gdy wyjeżdżamy na urlop z dziećmi lub gdy planujemy wakacje własnym środkiem transportu. A jeszcze na dodatek uczulam wszystkich odnośnie podejrzanie niskich kredytów. Zdaję sobie sprawę, że chcemy płacić bankowi jak najmniej, ale przecież tak czy siak musimy orientować się, że przecież świat finansjery jest okrutny. Chcę na koniec podkreślić jedno - czymś niezmiernie istotnym jest to, aby nigdy nie sądzić, że podejmowanie pochopnych decyzji to coś OK.

Jeśli będziemy myśleli w tego typu sposób, nie możemy się dziwić, iż będziemy mocno narzekali się na własną sytuację. W końcu można powiedzieć, że bardzo dużo od podejmowanych przez nas decyzji zależy. Pamiętaj o tym.