You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak uczyć się języka włoskiego? Wskazówki dla początkujących.

on Sep 9, 2020
Chcesz opanować język włoski, ale obawiasz się, że siedzenie nad słownikiem szybko Cię znudzi. Przedstawiamy kilka porad jak nauczyć się języka włoskiego.


Oczywiście metodą na naukę języka jest wyjazd - jeden długi bądź wiele krótkich, ale regularnych.


sala na kurs językowy
Author: Shane Global
Source: http://www.flickr.com
Wyjazd warto wcześniej poprzedzić bazą gramatyczną, znajomością podstawowych słówek oraz zasad wymowy. Wówczas możemy ruszać do Włoch, czytać, słuchać, rozmawiać. Warto także wykorzystywać swoje znajomości. Jeżeli mamy przyjaciela Włocha bądź kogoś kto doskonale posługuje się włoskim językiem, poprośmy go, aby pisał do nas smsy i poprawiał nasze błędy w odpowiedziach. Ten kto uczy się na kursie wcale nie ma gorszych szans. Profesjonalna szkoła języka włoskiego to także dobry. Jeżeli wybierzemy szkołę języka włoskiego to jest duże prawdopodobieństwo, że nauczyciel lepiej nauczy nas, przez co będziemy lepiej pisać oraz poznamy bardziej standardowe słownictwo, aniżeli przypadku, gdy znajomy uczy nas dialektywnych wariacji.Jeżeli nie mamy szansy wyjechać, a w naszym otoczeniu nie mamy nikogo kto zna włoski, ale będziemy uczęszczać na kurs to być może na początku będziemy mówić wolniej, lecz za to poprawniej. Poza tym, będziemy znać słownictwo z większej liczby dziedzin, przez co będziemy mogli rozmawiać na wiele tematów, jednakże jeśli tryb kursu na to pozwala lub mamy indywidualne to najlepiej naukę słów ograniczyć do takich, które są nam najbliższe. Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, ale także dużo mniejsze miejscowości oferują naprawdę dobre szkoły językowe, gdzie włoski wykładany jest na wysokim poziomie i nauczany w dość przystępny sposób- -> zobacz informacje.


Trzeba mieć na uwadze, że bez względu na to czy pracujemy nad językiem samodzielnie w domu czy chodzimy na kurs, musimy robić zdecydowanie więcej niż w podręczniku czy na lekcji.


Możemy na przykład prowadzić kalendarz, a później dziennik we włoskim języku. Na początku mamy mały zasób słów i nie znamy także dokładnie zasad konstruowania poprawnych zdań, jednakże podstawy mogą wystarczyć, by napisać w kalendarzu “randka z Tomkiem” bądź “fryzjer o siedemnastej”.