You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jak wydać pracę naukową?

on Mar 8, 2015
książki
Author: ricoeurian
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób pisze do szuflady, a ich pomysły, nawet gdy są faktycznie ciekawe, nie ujrzą nigdy światła dziennego. Rynek wydawniczy w Polsce jest bardzo wymagający i coraz rzadziej wydawane są książki nowych pisarzy, jako że dla wydawnictwa jest to duże ryzyko. Znani oraz cenieni pisarze przeważnie przyciągają grono swoich stałych wielbicieli - w przypadku debiutantów nie ma takiej możliwości. Ponadto, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że w Polsce cały czas obserwuje się faktycznie istotny spadek czytelnictwa (coraz mniej osób kupuje książki, ponieważ są one za drogie na kieszeń przeciętnego Kowalskiego), sytuacja wydawnicza staje się faktycznie dosyć problematyczna.

Nie należy się wobec tego dziwić, że coraz więcej wydawnictw nie decyduje się na wypuszczanie na rynek książek nieznanych autorów. Czy w takim razie są oni skazani na stałe pisanie do szuflady? Jeżeli ma się gwarancję, że napisana książka jest faktycznie dosyć interesująca oraz może się spodobać szerszej publiczności, można zdecydować się na jej samodzielne wydanie. Coraz więcej wydawnictw oferuje podobne rozwiązanie. Na czym ono polega?
Człowiek czytający książkę
Author: Jonathan Petit
Source: http://www.flickr.com
Dziś za publikację naukową może zostać uznany artykuł w czasopiśmie, w dodatku artykuł ten może zostać napisany przez osobę nieposiadającą wykształcenia w tematyce tekstu.

Dziś dyplom uczelni nie zawsze oddaje pasję danej osoby. Teraz każdy dodatkowo kończy kursy, lub sam się dokształca. Takie samokształcenie pozwalające na własny rozwój sprawia, że ludzie potrafią napisać dobry i rzetelny tekst o sprawach, o których na studiach ich nie uczono. Jednak mają podstawy chociażby związane z redakcją tekstów naukowych.

Mimo, to studia pozwalają na ogólną ogladę na przykład w kwestii redakcji pism naukowych, bo na wszystkich studiach należy mieć tą sztukę dobrze opanowaną, chociażby w chwili, gdy trzeba napisać prace zaliczeniowe. Dobra redakcja publikacji naukowej to połowa sukcesu.
w sklepie z książkami
Author: Antonio Tajuelo
Source: http://www.flickr.com
Każde dobre wydawnictwo naukowe posiada zwykle w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji związanych z konkretną dziedziną nauki. W związku z tym zdecydowanie najkorzystniejszym rozwiązaniem może być koncentrowanie się przede wszystkim na takich wydawnictwach które zajmują się tymi tematami, którymi jesteśmy zainteresowani – ale równocześnie w tych bardziej „ogólnych” ofertach także możemy znaleźć wiele ciekawych książek.

Jeśli ktoś jest szczególnie zainteresowany daną tematyką i chce po prostu poszerzać swą wiedzę z nią związaną na własny użytek, to powinien przede wszystkim bez przerwy śledzić wszystkie nowości, jakie ukazują się akurat w takim wydawnictwie. Jest to bardzo proste, bo tego typu informacje najczęściej są na bieżąco umieszczane na witrynach internetowych. Znajomość ofert konkretnych wydawnictw naukowych w Polsce na pewno jest zatem niesamowicie wręcz istotną sprawą dla kogoś, kto pragnie cieszyć się stałym i prostym dostępem do wiedzy na najróżniejsze tematy. Jak już powiedzieliśmy, obecnie takie oferty cechują się znacznym zróżnicowaniem, przez co trzeba jedynie zainteresować się nimi trochę bliżej aby praktycznie w każdym przypadku móc znaleźć wśród nich coś dla siebie dobrego.