You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jaki kierunek studiować? Turystyka i rekreacja

on Mar 4, 2015
Sala wykładowa, klasa
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Wszędzie Ci studenci, myśli często człowiek, gdy mieszka w dużej miejscowości. Faktycznie, w miastach typowo uniwersyteckich, do których należą Warszawa, Wrocław czy Kraków to zwykły, codzienny widok. Pomimo wrażenia jakie odnosimy niż demograficzny już daje o sobie znać. Niektóre prywatne uczelnie albo są likwidowane, ze względu na niewystarczającą liczbę słuchaczy, lub łączą się za swoją konkurencją, żeby zostać na rynku.

Co jeszcze zmieniło się na rynku szkolnictwa wyższego? Który profil, w takim razie, warto studiować? Na pewno taki, który pozwoli zdobyć wszechstronne wykształcenie, sprawiając tym samym, że student będzie miał możliwość znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki. Ciekawszym z takich kierunków jest turystyka i rekreacja (wste.edu.pl/studia/wydzia-turystyki-i-rekreacji/). To z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której osoba studiująca zdobywa wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych, a także rolniczych. Wspomniany profil jest dostępny zarówno na uczelniach publicznych, jak również w szkołach prywatnych, a studia można realizować w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.

Który profil, w takim razie, opłaca się studiować? Na pewno taki, który da możliwość uzyskać interdyscyplinarne wykształcenie, powodując, że absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. To zdecydowanie dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której osoba studiująca uzyskuje wiedzę z dziedziny nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych (www.wste.edu.pl/studia/wydzia-turystyki-i-rekreacji/). Wspomniany kierunek jest oferowany zarówno w szkołach publicznych, jak i na uczelniach prywatnych, a studia można realizować w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.

Spora część szkół wyższych daje swoim studentom możliwość odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i wartość na rynku pracy. Nie robi natomiast wrażenia duża popularność kierunków ścisłych, szczególnie informatyki. Studia magisterskie jak i studia podyplomowe z informatyki, to coraz bardziej oblegane kierunki, ponieważ ich skończenie sprawia, że nasze szanse są duże na rynku pracy. Czy tak rzeczywiście jest? Z badań widać, iż rzeczywiście, niemniej tylko skończenie studiów nic nie da, jeśli nie zaczniemy interesować się tym tematem szerzej.

Informatyk to nazbyt ogólnikowe pojęcie, już na studiach należy się zastanowić w jaką stronę chce się iść. Nikt nie potwierdza, że dyplom wyższej uczelni otwiera wszelkie drzwi i pracodawcy ustawiają się w kolumnie od razu po uzyskaniu dyplomu. Natomiast wykształcenie wyższe przynosi parę znaczących praw. Niestety turystyka studia to profil nie dla wszystkich. Osoba zainteresowana podjęciem nauki o tym profilu, powinna wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Powinna również charakteryzować się kreatywnością oraz dobrą organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo istotnymi umiejętnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje do nauki języków obcych.