You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie dobre strony niesie za sobą posiadanie rachunku bankowego dla osób starszych?

on Feb 15, 2015
Małżeństwo na emeryturze
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com
Forfaiting i faktoring. Podobne funkcje, inni adresaci. Czym się różnią te dwa zagadnienia? A więc np. to coś istotnego, aby na samym początku przygody z biznesem założyć takie konto dla małych firm, które pod dosłownie każdym względem jest OK. Dobrze, że w Polsce funkcjonuje tak dużo instytucji bankowych...

oszczędności w słoiku
Author: Andrea Travillian
Source: http://www.flickr.com
Jest duży wybór, co się niewątpliwie liczy. Dobrze, lecz niby skąd w sumie mamy okazję dowiedzieć się, które konto dla małych firm to strzał w dziesiątkę? Na pewno kryzys gospodarczy był idealnym argumentem dla banków - oczywiście za tym, aby podwyższyć opłaty za choćby otworzenie bądź prowadzenie konta. To co prawda zrozumiałe, bo przecież banki muszą zarabiać możliwie jak najwięcej. Jednak my ogólnie nie jesteśmy bogatsi, a więc musimy szukać możliwie jak najlepszych alternatyw.

Takową opcją jest choćby skorzystanie z pomocy doradców finansowych. Gdy kilka dni temu odwiedziłem doradcę finansowego, powiedział mi niemal wszystko, jeśli wchodzi w rachubę konto dla firm, lecz także podpowiedział mi jaki kredyt inwestycyjny dla nowych firm to coś pod każdym względem atrakcyjnego. Ciężko uważać, iż bez sporego doświadczenia w tej dziedzinie będziemy mogli poradzić sobie z niesamowicie uciążliwym światem finansów. Znam taką osobę, która zawsze wszelkie decyzje finansowe podejmowała bez należytego zastanowienia - obecnie mocno tego żałuje, ponieważ najzwyczajniej w świecie były one najzupełniej chybione.

wykres walutowy
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Forfaiting natomiast to rozwiązanie dla spółek, które realizują duże kontrakty w długim terminie. Opiera się na umożliwieniu przedsiębiorcy uzyskania środków finansowych w drodze zobowiązania się jednej strony do dostarczenia wierzytelności, a drugiej do zapłaty ustalonej ceny z góry. Jest formą operacji finansowania handlu zagranicznego, podczas gdy faktoring jest środkiem finansowania zarówno dostawców na rynek krajowy, jak zagraniczny. Patrząc na dostępne dziś usługi bankowe, zauważa się przede wszystkim ich niesamowity profesjonalizm.

Nasi bankowi specjaliści ciągle pracują nad ulepszaniem oferty oraz nad systematycznym wprowadzaniem kolejnych funkcji. Ich najważniejszym zadaniem jest ułatwianie nam życia. Funkcjonalność usług bankowych przekłada się na coraz większe zainteresowanie nimi wśród osób jeszcze co do tego nieprzekonanych. Wskazane jest zweryfikować unowocześnione możliwości, by korzystać z tych najlepszych.