You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie funkcje oferują nowoczesne urządzenia biurowe?

on Feb 1, 2022
W każdym biurze stosowane są różnego typu urządzenia. Mogłaby to być choćby niszczarka do papieru, skaner, laptop, drukarka czy też faks. W czasach, kiedy poszczególne sprzęty mogą być coraz mniejsze, bardzo często można spotkać tzw.


kombajny, zatem urządzenia wielofunkcyjne.


Mogą łączyć one w sobie parę najpopularniejszych urządzeń, np. drukarkę, skaner, kserokopiarkę czy ew. faks. Można w ten sposób oszczędzić sporo pieniędzy, czy też także miejsca w pomieszczeniu. Co ciekawe, takiego rodzaju biurowe urządzenia doskonale sprawdzają się także w mieszkaniach prywatnych, w których także przecież należy czasem coś wydrukować czy też skserować. Niektóre funkcje tego urządzenia (m.in. kopiowanie dokumentów) mogłyby zostać wykonane bez włączania komputera. Takie urządzenia biurowe (Liberty - papier ksero wrocław) dzieli na atramentowe oraz laserowe. Jest to związane z najbardziej istotnym urządzeniem, czyli drukarką. Najbardziej popularne oraz jednocześnie najkorzystniejsze cenowo są drukarki wykorzystujące tusz. Zastosowana w nich technologia jest relatywnie nieskomplikowana, zatem to one są przeważnie wykorzystywane w mieszkaniach prywatnych.


sala szkoleniowa
Author: Peter Kofler
Source: http://www.flickr.com


biurowe urządzenia
Author: Syahmir
Source: http://www.flickr.com


Do zastosowania w biurze wybierane są z kolei urządzenia laserowe. Można by za ich pomocą drukować nie tylko najwyższej jakości akta, lecz także prezentacje czy też wykresy. Zamiast tuszu stosuje się w ich przypadku tonery. Zazwyczaj wykorzystywanym sprzętem w przypadku urządzeń biurowych jest drukarka, więc to na jej właściwości należy zwracać specjalną uwagę w czasie zakupu tego urządzenia.
Ważna jest zwłaszcza szybkość wydruku i koszty eksploatacyjne. Ważna jest również rozdzielczość skanera oraz ewentualnie moduł Wi-Fi do komunikowania się z innymi urządzeniami.