You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie studia wybrać aby dobrze odnaleźć się w coraz szybciej ewoluującej codziennej rzeczywistości?

on Sep 24, 2018
Wybranie przyszłościowych studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu dowolnego młodego człowieka. Aktualna masa kierunków zdolna jest przyprawić o o prawdziwy zawrót głowy, wyjątkowo jeśli nie mamy jeszcze w pełni dotartego planu na przyszłość.


www.dryfix.pl
Author: Porotherm
Source: Porotherm
Tablica szkolna
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com


studia kosmetologiczne
Author: Steve wilson
Source: http://www.flickr.com


Studia językowe, inżynieryjne, czy z zarządzania to od licznych lat czołówka edukacyjnego zestawienia. Opcje ciągle się poszerzają dając nowym studentom szersze pole do manewru jednocześnie pod kątem samego kierunku oraz związanych z nim kosztów. W trakcie naborów przeprowadzanych w ostatnich latach, daje się dostrzec zmieniające tendencje przy wyborze kierunków przez młodych ludzi. Coraz więcej wybiera kierunki usługowe jak np. studia kosmetologiczne - Kosmetologia - studia. Jeszcze parę lat temu kierunek tego typu należał nie tyle do rzadkości co praktycznie nie istniał. Zmiany zachodzące w umysłach ludzi oraz przewartościowania podstawowych priorytetów czyni, że spece od zdrowej prezencji są coraz bardziej niezbędni. Studia kosmetologiczne stają się w efekcie coraz częściej wybieranym kierunkiem studiów. Perspektywy po skończeniu nauki są wybitnie szerokie. Sfera usług kosmetycznych rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Doskonałym tego przykładem są duże miasta jak na przykład Warszawa, gdzie nowe gabinety pojawiają się dosłownie z dnia na dzień – a każda tego sortu placówka wymaga wykwalifikowanej kadry. Czy złapanie zawodu po studiach kosmetologicznych jest łatwiejsze niż w przypadku odmiennych standardowych kierunków? Jak najbardziej.


Usługi oraz produkcja to sfery, w które coraz więcej się inwestuje, marginalizując kierunki humanistyczne. Rozważając kierunek nowych studiów warto się dogłębnie zastanowić czy aby studia kosmetologiczne lub innego rodzaju wiążące się z usługami nie będą stanowić bardziej korzystnej alternatywy.