You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie technologie informatyczne wskazane jest zaimplementować w dniu dzisiejszym w naszej firmie?

on Feb 15, 2015
chmura
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Jak to jest z tymi obecnymi systemami bezpieczeństwa, a zwłaszcza z coraz bardziej znanymi przetwarzaniem w chmurze, które określamy jako cloud computing. Technologia wydaje się niesamowicie nowoczesna i zaawansowana, lecz jednakowoż nie każdy akceptuje to rozwiązanie. Jak to właściwie się prezentuje? Pierwszym z nich jest to, że infrastruktura IT w firmie jest współdzielona, co oznacza, że może z niej korzystać naraz multum przeróżnych Klientów. Platforma technologiczna, czy także aplikacje są więc osiągalne dla większej grupy osób.

Drugim ważnym założeniem jest to, że dostępne usługi są właściwie skalowane, co znaczy, że usługi te są ogromnie elastyczne i nie istnieje limit wzrostu.
chmura
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Cloud computing (przetwarzanie w chmurze) jest rodzaj dostarczania usług informatycznych, zagwarantuje to dostęp do współdzielonych zasobów, na które składają się serwery, pamięć masowa, aplikacje i pozostałe usługi dodatkowe. Wszystko to znaczy, iż osiągalne jest przetwarzanie i przechowywanie danych za pomocą sieci. To rozwiązanie jest niezwykle pomocne, gdyż nie jesteśmy zmuszeni inwestować w kosztowną infrastrukturę, nie ma również przymusu zainstalowania oprogramowania w siedzibie naszej firmy.

Zwłaszcza, że cloud computing to relatywnie mały wydatek finansowy. Zresztą wystarczy zastanowić się co będzie, jeżeli utracimy własne dane. Czy nie będzie tak, iż straty będą o wiele większe, niż całkowity koszt zakupu usługi? Zdecydowanie największym zaciekawieniem cieszy się współcześnie tak zwane przetwarzanie w chmurze, które pozwala nam na bezproblemowe korzystanie z różnego typu oprogramowania firmowego bez nieodzowności instalacji go na poszczególnym komputerze. Takiego rozwiązanie bezsprzecznie jest nam w stanie przynieść istotne oszczędności czasowe, jak i liczne ułatwienia funkcjonalne.

Decydując się na zastosowanie tego typu technologii w naszej firmie niewątpliwie pozwoli nam oszczędzić pokaźne ilości czasu. Warto spróbować tego typu usługi: cloudia.pl/. Przedsiębiorstwa działające w branży IT błyskawicznie odkryły komercyjne zastosowanie dla technologii chmury. Zrezygnowano z rozprowadzania profesjonalnego oprogramowania na fizycznych nośnikach za jednorazową opłatą w granicach kilku tysięcy złotych.

Dotyczy to w dużej mierze programów graficznych i edytorskich. Zamiast tego stworzono usługę abonamentową, która opiera się na wykorzystywaniu oprogramowania znajdującego się w wirtualnej chmurze, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.