You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie wyróżnia się sposoby na złożenie PIT-u?

on May 10, 2022
W każdym roku podatnicy podatkowi są zobowiązani do złożenia rozliczenia podatkowego. Pit 2016 można doręczyć do Urzędu Skarbowego na trzy sposoby. Rozeznaj się czy znasz je wszystkie i wybierz drogę rozliczenia szczególnie ci pasującą.

urządzenie laboratoryjne
Author: Forest and Kim Starr
Source: http://www.flickr.com
Pierwszą oraz niebywale popularną drogą rozliczania podatkowego jest osobista wizyta w US. Chociaż nie przepadamy za spotkaniami z urzędnikami, to uznajemy, że jest to najbardziej komfortowy sposób, gdyż tak postępowaliśmy od lat. Jednak nie każdy ma czas, by pojechać do odpowiedniej placówki, zapewne czekać kilka a może nawet kilkadziesiąt min. w kolejce, a potem jeszcze konwersować z nie zawsze miłym urzędnikiem.Dlatego znacznie bardziej wygodnym rozwiązaniem jest PIT online, nade wszystko dla osób, jakie codziennie pracują, mają małe pociechy lub z innych powodów nie po drodze im do Urzędu. Najpierw elektronicznie uzupełniamy dokument, a później za pomocą specjalnie udostępnionego systemu przesyłamy formularz. Na tym nasza praca (zobacz list mazalny) się kończy, a co kluczowe można wypełnić swoją powinność nawet nie opuszczając domu. Jest to w ostatnich czasach coraz bardziej reklamowane oraz rekomendowane rozwiązanie, ponieważ redukuje kolejki w urzędach.

Wielu ludzi martwi się, iż nie posiada podpisu elektronicznego i nie będzie mogło wypełnić PIT-u nadmienionym sposobem. Szczęśliwie niniejszy podpis nie jest niezbędny. Ostatnią drogą składania zeznania podatkowego jest przesłanie dokumentów na adres odpowiedniego US. Należy pamiętać, by przesłać uzupełnione formularze listem poleconym, albowiem chcąc nie chcąc korespondencja często się gubi, a to zbyt ważne papiery, zatem powinny dostać się prosto w ręce adresata.

jak obliczyć podatek
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Jak widzisz jest kilka sposobów na złożenie zeznania podatkowego. To, na który z nich się zdecydujesz, jest zależne jedynie od ciebie. Pamiętaj jednak, aby zrobić to czasowo, w innym wypadku mogą czekać cię nieprzyjemności, a jedną z nich jest kara finansowa. Oprócz tego nie jest warto tracić czasu na problematyczne utarczki z Urzędem, zwłaszcza, iż czas na składanie PIT-u jest w każdym roku taki sami oraz można sobie plan zadań rozłożyć w taki sposób, by na wszystko znaleźć właściwą porę.