You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie zobowiązania w stosunku do ZUS-u ma pracownik a pracodawca

on Oct 21, 2019
W naszym państwie funkcjonuje instytucja określana ZUS-em. Każdy Polak o niej słyszał. Każdy Polak wie też mniej więcej, czym ta instytucja się zajmuje.

Ludzie mający pracę wiedzą, że od ich wypłaty jest odliczenie zus. To znaczy, że do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są przekazywane z naszych wypłat środki i na ubezpieczenie i w wielu przypadkach również na przyszłe emerytury. Dodatkowo, kiedy jesteśmy zatrudnieni w jakiejkolwiek firmie powinniśmy pamiętać, że jakakolwiek zmiana personaliów musi zostać przez nas zgłoszona do pracodawcy.
biznes
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
A pracodawca powinien zgłosić tego typu zmianę w ZUS-ie. Często jest tak, że kobieta po ślubie bierze nazwisko męża, przez co musimy sporo zmienić w papierach. Osoba nas zatrudniająca musi mieć na uwadze, że o zmiana nazwiska zus musi zostać poinformowany - https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-slub-a-aktualizacja-danychuki powinny być uzupełnione, by wszystko zostało odnotowane i składki wciąż wpływały na konto odpowiedniej osoby.Kiedy postanowiliśmy kogoś zatrudnić Jeżeli postanawiamy założyć firmę i chcemy zatrudniać pracowników powinniśmy nie zapominać o tym, że będziemy mieć sporo obowiązków. Nie jest to łatwe zajęcie bycie pracodawcą. Wszyscy wiedzą doskonale, że obowiązki pracodawcy mogą nieźle dokuczyć - . Poza rozliczaniem się z wieloma instytucjami państwowymi, dohttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-obowiazki-zwiazane-z-zatrudnianiem-pracownikowszeliśmy, że jakaś z firm otrzymała laur pracodawcy roku. Te firmy perfekcyjnie wywiązują się z obowiązków względem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy Skarbówki, ale do tego tworzą przyjazne dla osób zatrudnionych środowisko pracy. W tych czasach, gdzie konkurencja jest ogromna nie jest łatwo prowadzić firmę w taki sposób, żeby wilk był syty i owca cała.

dokumenty ZUS
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Sporo firm omija zasady, co później wychodzi im bokiem. Ale mnóstwo firm stara się zrobić wszystko, żeby spełniać swe obowiązki we właściwy sposób. Bo to daje satysfakcję i prowadzi do tego, że ludzie zatrudnieni w danej firmie lepiej pracują, przez, co firma więcej zarabia, a to prowadzi do tego, że wszyscy są zadowoleni. Dlatego tak ważne jest, kiedy zaczyna się myśleć o stworzeniu firmy by zobaczyć, jakie będziemy musieli wypełniać obowiązki będąc pracodawcą, by dobrze się z nich wywiązywać.