You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polsek.org.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju umiejętności powinna mieć osoba pracująca na stanowisku kontrolera finansowego?

on Nov 18, 2020
Powszechnie wiadomo, że aby móc podejmować (nierzadko niezwykle poważne) decyzje, konieczne jest posiadanie znacznej ilości rzetelnych danych. W wypadku wielu spółek, osobą odpowiedzialną za ich zbieranie jest człowiek, jaki pracuje na stanowisku, o którym będzie mowa.


Profesjonalista, który funkcjonuje na tego typu stanowisku musi ukończyć wyższe studia z dziedziny ekonomii (zwłaszcza o specjalizacji z zakresu finansów i controllingu).


Pretendent na to stanowisko musi naturalnie potrafić biegle obsługiwać programy biurowe, a szczególnie arkusze kalkulacyjne. Powinna także posiadać bardzo rozwinięte umiejętności dotyczące analizowania i zdolność planowania oraz organizacji własnych obowiązków. Konieczna jest również doskonała znajomość j angielskiego, zarówno w mowie, jak i w piśmie.

Zainteresował Cię nagłówek tego materiału? Koniecznie sprawdź link (http://www.demostenes.com.pl/kurs/academic-english/), tam są zamieszczone jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę dobrze je poznać.

Bardzo chętnie widziane byłoby doświadczenie w funkcjonowaniu na podobnym stanowisku oraz znajomość wykorzystywanych w takiej dziedzinie rozwiązań programistycznych.
Pokój
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com


Do obowiązków osoby chętnej na stanowisko kontroler finansowy należeć mogą między innymi: przygotowywanie, analizowanie, kontrola budżetów, a także analiza nieprawidłowości dotyczących wydatków i przychodów firmy. Innym zadaniem może być analizowanie rentowności przychodów i kosztów czy tworzenie struktury centrów przychodowo-kosztowych. Wymagane jest także regularne przeprowadzanie oceny rentowności inwestycji oraz analizy odchyleń.


W zamian za świadczoną pracę, kandydat mógłby mieć nadzieję m.in.

Czy masz ochotę poznać bardziej temat opracowany w naszym tekście? Jeżeli się z tym zgadzasz, to czytaj w serwisie (https://www.mojekonferencje.pl/konferencje-warminsko-mazurskie) nowe ciekawe treści.

na rozbudowany pakiet usług socjalnych i duże możliwości rozwoju zawodowego (z awansem na dyrektorskie stanowisko włącznie).